„Dobra z głębi ziemi” quiz podsumowujący realizację projektu „Ekologia w Nas”

wfosigw_min

 

„EKOLOGIA W NAS“
Program edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży
ze Świetlicy Środowiskowej „RAZEM”
Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca”

5 grudnia 2013 roku odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego „Ekologia w Nas” współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi. Tego dnia nie zabrakło przedstawicieli z Kopalni Soli „Kłodawa” i Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów” z Turku.  Gościliśmy również insp. Pawła Karolaka – Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy. Podopieczni Świetlicy Środowiskowej „RAZEM”, wspólnie z wychowankami SOSW Stemplew i innymi zaproszonymi dziećmi z pobliskich szkół, mieli przyjemność obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez wychowanków kółka teatralnego „Stempel” i Klubu 4H. Oprócz piosenek, dzieci zaprezentowały kilka humorystycznych scen bajkowych. Mottem przewodnim występów był cytat „Wszystko dzieje się po to, żeby dobrze się skończyło. No, bo w bajkach chodzi o to, by na końcu było miło”.
Druga część spotkania miała nieco inny charakter… Górnicy, wychowankowie Ośrodka i podopieczni Świetlicy Środowiskowej wzięli udział w teleturnieju „Familiada”. Po jednej stronie zasiadali górnicy, a przeciwnikami byli uczniowie. Pytania dotyczyły pracy górników i zagadnień ekologiczno-przyrodniczych. Celem było sprawdzenie zdobytych wiadomości i umiejętności ekologicznych. Nie było wygranych, ani przegranych, wszyscy otrzymali ekologiczne gadżety. Poprzez takie teleturnieje chcemy wdrażać do zdrowej rywalizacji i kształtować właściwe postawy ekologiczne.  Po zakończonym quizie zaproszeni goście mieli przyjemność nagrodzić dzieci za przygotowane wcześniej prace plastyczne na temat „Dobra z głębi ziemi”. Uczniowie biorący udział w konkursie oraz wszyscy uczestnicy projektu ekologicznego mogli cieszyć się przygotowanymi upominkami i dyplomami pamiątkowymi. Po występach, quizie i konkursie głos zabrali Pan Dyrektor Andrzej Zielonka i zaproszeni goście, którzy obdarowali słodkościami wszystkie dzieciaki.
Dzień Górnika, to uroczystość, która na stałe zapisała się w kalendarzu wydarzeń Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stemplewie. Chcemy pielęgnować tradycje związane z obchodami dnia Św. Barbary – patronki górników. Postać górnika kojarzy się nam z trudną, ciężką i mozolną pracą. Z całą pewnością zasługuje na ogromny szacunek i podziw…
EK, AR
[nggallery id=152]