Dzień Ziemniaka w Świnicach Warckich

A MY Z ZIEMNIAKÓW…
SMAŻYMY PLACKI
Dzień  Ziemniaka w Świnicach Warckich

W Świnicach Warckich w minioną niedzielę 23 września odbył się Dzień Ziemniaka. Impreza  plenerowa cieszy się dużą popularnością wśród smakoszy potraw z ziemniaka i nie tylko. Przychodzą  całe rodziny, aby wspólnie i miło spędzić niedzielne popołudnie. Dzieci brały udział w ziemniaczanych konkursach na rzeźbę i stemple, a dorośli  w loterii fantowej. Wszyscy wspaniale się bawili. Była okazja do degustacji sałatek, placków i zup z ziemniakiem
w roli głównej.

Od wielu lat Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” otrzymuje zaproszenie do udziału w Święcie Ziemniaka i chętnie wpisuje się w działania Gminnego Ośrodka Kultury. Z tej okazji serwujemy placki ziemniaczane. Tegoroczne były bezkonkurencyjne twierdzili odwiedzający stoisko. Zapach smażonych placków, który roznosił się po placu przyciągał smakoszy do naszego stoiska. Festyn dla nas to też okazja do prezentacji wytworów dziecięcych prac wychowanków Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stemplewie. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem wśród zwiedzających. Zaproszenie na imprezę otrzymali i inni wystawcy z regionu. Były więc stoiska z przeróżnymi pamiątkami. Jak co roku program przedsięwzięcia był bogaty. Atrakcją były występy artystyczne zespołów. Na scenie zobaczyć można było występ zespołu „Świniczanki” i kapeli ludowej. Wiele atrakcji czekało na dzieci. Aktywnie uczestniczyły w konkursach z nagrodami. Stowarzyszenie w ramach projektu ekologicznego współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi „Ekologii czas” przeprowadziło warsztaty „Stemple ziemniaczane”. Komisja konkursowa była zaskoczona pomysłowością najmłodszych. Każdy otrzymał dyplom i nagrodę ufundowaną przez WFOŚiGW i „Mamy Wielkie Serca”. Prezes Andrzej Zielonka powiedział jak co roku zaangażowanie członków Stowarzyszenia i pracowników Ośrodka ogromne. A nas bardzo cieszy fakt, że po placki trzeba było stać w kolejce. Jak zwykle wszystko się udało.

Jolanta CHMIELECKA
23.09.2012

W przeprowadzeniu zadania udział wzięli:
Krzysztof Bartczak, Ewa Bartoszak, Mariusz Bryła, Jolanta Chmielecka, Mirosława Cieślak, Agnieszka Dulas, Damian Hync, Marlena Jaśkiewicz, Marzena Kaliszka, Magdalena Kowalska, Ewa Krawczyk, Ewa Kolasa, Paweł Nowakowski, Anna Radoszewska, Daria Rygielska, Robert Skoczylas, Jolanta Zgoda, Agnieszka Zielonka, Bogumił Zielonka, Małgorzata Zielonka. 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie

[nggallery id=102]