Finał Akcji Psiak

DARY DLA SCHRONISKA
Finał Akcji Psiak

„Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi…"
 Jan Paweł II

Zbiórka darów dla czworonogów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy dobiegła końca. Zebrane dary trafiły we wtorek, 26 lutego 2013 roku do schroniska. Zima
to trudny czas dla zwierząt. Członkowie Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca” postanowili im pomóc. 9 lutego podczas XII Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia wrzucali dary do wystawionego kosza. Wspaniały prezent dla czworonogów ważył ponad 200 kg. Zdajemy sobie sprawę, ze to kropla w morzu potrzeb, ale każda pomoc się przyda. Włączenie się do Akcji to świadectwo wrażliwości i dostrzegania niedoli pokrzywdzonych przez człowieka schroniskowych zwierząt. Fajnie jest patrzeć na ludzi, którzy cieszą się, że pomagają. Darczyńcom dziękujemy.

Dzięki zaangażowaniu niektórych członków Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca”, uczniów z Ośrodka w Stemplewie i zainteresowanych AKCJĄ PSIAK udało się pomóc. Grupa uczniów zawiozła zebrane dary do łęczyckiego schroniska. Za murami, którego obecnie przebywa 90 psów. Aż trudno uwierzyć, że ludzie potrafią być tak okrutni dla zwierząt. Wszystkie informacje o schronisku można znaleźć na stronie internetowej www.schronisko.leczyca.info.pl. Zajrzyjcie-może znajdziecie tam swojego przyjaciela. Dziękujemy wszystkim którzy przyjęli zaproszenie do udziału w Akcji Psiak i zachęcamy inne osoby do pomocy zwierzętom w schronisku przez cały rok. Nie sposób jest wymienić wszystkich darczyńców z nazwiska, nie chce nikogo pominąć, ale wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuje za wsparcie, za wielkie serce. Wracając dzieliliśmy się swoimi wrażeniami. Przyznaliśmy się, że trudno było nam momentami powstrzymać łzy, gdy patrzyły na nas smutne psie oczy czy tak musi być? i wszystkie pragnęły, żeby je pogłaskać.

DZIĘKUJEMY
Jolanta CHMIELECKA

WYKAZ darów:
­    sucha karma – 169,00 kg
­    karma w puszce  –  4,59 kg
­    makaron  – 5,8   kg
­    kasza jęczmienna – 5,8   kg
­    kasza gryczana  – 16,00   kg
­    płatki kukurydziane – 20   paczek
­    ryż – 11,00  kg
­    kasza manna – 2,00  kg
­    koce – 5  szt.

 

[nggallery id=115]