Grudzień w Świetlicy Integracyjnej „Razem”

Grudzień w Świetlicy Integracyjnej „Razem” upłynął w miłej i świątecznej atmosferze.
Już od początku miesiąca zabraliśmy się do pracy i przygotowywania świątecznych ozdób oraz potraw.
Na warsztatach kulinarnych rozmawialiśmy na temat tradycyjnych dań, które możemy znaleźć na świątecznym stole. Uczyliśmy się jak zrobić sernik oraz jak przyrządzić ryby. Po poznaniu przepisów wspólnie wzięliśmy się do gotowania. Sernik wyszedł pyszny.
Robiliśmy różnego rodzaju bombki i ozdoby choinkowe min. metodą decoupage , z filcu oraz z osiki. Przyniosło nam to bardzo wiele radości. Cieszyliśmy się, że możemy poznać tak wiele technik i ciekawych pomysłów na ozdoby. Dla wielu z nas było to nowe i interesujące doświadczenie.
Wzięliśmy również udział w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” pt „ Szopka Noworoczna” oraz „Ozdoba choinkowa”. Nasze wytwory, które stanowiły element dekoracyjny można było zobaczyć podczas „IV Wielkiej Wigilii Integracyjnej”.
Oczywiście nas też nie mogło zabraknąć na tak wielkim wydarzeniu.
Wspólnie z wychowankami i pracownikami Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Stemplewie oraz z uczniami z Zespołu Szkól Specjalnych w Ozorkowie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy życzenia. Otrzymaliśmy również nagrodę za konkurs. Ogromnym zaskoczeniem i radością był dla nas Mikołaj, który pojawił się z workiem pełnym paczek. Jednak aby je otrzymać wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę, której wcześniej się uczyliśmy. Bardzo milo i długo będziemy wspominać ten dzień.
Dziękujemy i składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia.
Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.