II Festyn Rodzinny w Stemplewie

Już po raz drugi wspólnie działające dwie organizacje w naszej miejscowości, Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” na czele z Prezesem Andrzejem Zielonka oraz Ochotnicza Straż Pożarna na czele z Prezesem Ryszardem Bugajskim, postanowiły zorganizować Festyn – Dzień Rodzin. Festyn był również podsumowaniem projektu realizowanego   z  Fundacji Batorego „Razem tańczymy , świetnie się bawimy”.

Festyn uświetniły swoja obecnością następujące osoby:

 •  Wójt gminy Świnice Warckie pan Krzysztof Próchniewicz;
 •  Radny Powiatu Łęczyckiego pan Edward Cymmer;
 •  Prezes Rolniczej Spółdzielni  Produkcyjnej pan Stanisław Jaszczak;
 •  Prezes Gminny Straży Pożarnej pan Grzegorz Stasiak;
 •  Kierownik Środowiskowej Świetlicy Integracyjnej „Razem” pani Anna Bryzgalska;

Na początku przywitała wszystkich zgromadzonych Orkiestra Dęta w Stemplewie, która zaprezentowała kilka utworów  muzycznych ze swojego repertuaru. Następnym punktem programu był występ dzieci ze Środowiskowej Świetlicy Integracyjnej „RAZEM”, podopieczni zaprezentowały układ taneczny ze wstążkami oraz zaśpiewały piosenki „Stokrotka”, ”Krajka”, „Lato z komarami”, „My Family”. Goście i zgromadzeni uczestnicy festynu gromkimi brawami nagrodziły dzieci za swój występ. Następnie zaproszeni goście zabrali głos: Wójt gminy Krzysztof Próchniewicz, Radny Powiatu Łęczyckiego Edward Cymmer oraz Prezes Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca” Andrzej Zielonka, wszyscy gratulowali takiego przedsięwzięcia, życzyli wszystkim obecnym wspaniałej zabawy i aby takie festyny były organizowane częściej.

Kolejnym punktem programu były konkurencje sportowo rekreacyjne dla rodzin m.in. rzut piłką, tor przeszkód, przeciąganie liny, obieranie cytryny. Odbył się również konkurs plastyczny pt.” Jak można spędzić wakacje w naszej gminie”, chętne dzieci przystąpiły do konkursu, dla każdego uczestnika była słodka nagroda. Quiz wiedzowy dla dzieci i dorosłych cieszył się dużym zainteresowaniem, przygotowane pytania okazały się łatwe dla uczestników, wszyscy zostali nagrodzeni książkami, ufundowanymi przez Wójta Gminy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, basen  z piłeczkami oraz koła wodne. Dla młodszych dzieci była to niesamowita frajda. Tę niespodziankę ufundował Prezes Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca” Andrzej Zielonka. Następnie organizatorzy przeprowadzili loterie fantową z atrakcyjnymi fantami do wygrania. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, dużym powodzeniem cieszył się również konkurs strzelecki, organizowany przez LOK w Świnicach Warckich. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Nagrody dla laureatów wręczył Radny Powiatu. Na koniec odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami dla wszystkich zebranych. Wspólną biesiadę przy ognisku uświetnił swoim występem zespół muzyczny „Pasaż”.

Dzień Rodziny, nie miał by miejsca gdyby, nie sponsorzy i sympatycy naszego festynu:

 •  Wójt gminy Świnice Warckie pan Krzysztof Próchniewicz
 •  Radny Powiatu Łęczyckiego pan Edwarda Cymmer,
 •  Prezes Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca” pan Andrzeja Zielonka,
 •  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stemplewie
 •  Właściciela firmy TOLMET pan Piotr Wawrzyniak
 •  Prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej pan Stanisław Jaszczak
 •  Prezes LOK pan Andrzej Jędrzejczak
 •  Emilia i Henryk Krysiak
 •  Dorota i Sylwester Skonieczni
 •  Zespół muzyczny „PASAŻ” który zapewnił oprawę muzyczną
 •  Oraz wszyscy którzy ofiarowali  fanty na rzecz loterii fantowej dla jednostki OSP Stemplew i którzy włączyli się w organizacje tego festynu, strażacy, działacze stowarzyszenia.

Jako organizatorzy mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony dzień w gronie rodzinnym przyniósł wszystkim wiele radości, satysfakcji. Jesteśmy zadowoleni, że festyn znalazł tak wielu sympatyków wśród ludzi nie tylko z naszej wsi, ale również z całej gminy.

Do zobaczenia z rok.
Koordynator Ewa Krawczyk
I organizatorzy stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca”
Ochotnicza Straż Pożarna w Stemplewie

[nggallery id=132]