III Jesienny Zlot Drużyn w Stemplewie

sosw-pl-prfon-sosw

W dniach 21-23 listopada 2014 roku na bazie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Juliana Tuwima w Stemplewie odbył się III Jesienny Zlot Drużyn. Uroczystego otwarcia dokonał Prezes Stowarzyszenia Mamy Wielkie Serca pan Andrzej Zielonka. Program zlotu został podzielony na trzy tematyczne działy. Pierwszy dzień zorganizowany był pod hasłem „Dzień jabłka i sadu”, koordynatorem była pani Jolanta Wawrzyniak. Podczas uroczystego rozpoczęcia wystąpił pan Michał Bartosik z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, który przygotował dla uczestników quizy i zagadki. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, a za dobre odpowiedzi były nagradzane przez p. Bartosika drobnymi upominkami. Po obiedzie drużyny uczestniczyły w warsztatach tematycznych pt: „Jabłkowe szaleństwa”, podczas których podopieczni poznali różne techniki plastyczne i nie tylko. Było malowanie, gipsowanie, haftowanie, smażenie, wycinanie, wyklejanie i inne. Drużyny z radością i zainteresowaniem korzystały z wyznaczonych warsztatów, poznawały nowe techniki, a także zdobywały nową wiedzę na tematy związane z ogrodnictwem, ekologią, przyrodą. Kolejnym punktem planu dnia były zajęcia „Bliżej Europy”, podczas których podopieczni poszczególnych drużyn zaznaczali na mapie kraje europejskie oraz owoce, jakie rosną w tych krajach. Zadanie nie należało do najłatwiejszych i wywołało wśród dzieci i młodzieży wiele emocji i zaangażowania. Po kolacji odbył się wieczór karaoke, który zgromadził wielu miłośników amatorskiego śpiewu.
Kolejny dzień przebiegał pod hasłem „Nie panikuj! Ratuj!’. Koordynatorem dnia był pan Krzysztof Cieślak. W sobotnie przedpołudnie odbyły się warsztaty pt. Artystycznie o pierwszej pomocy podzielone na moduły: Zakąska ratownika, ICE, 112 w rytmie muzyki, Ratownik na koniu. Po południu odbył się Quiz wiedzowy o pierwszej pomocy oraz warsztaty praktycznego działania. Dzień zakończyła dyskoteka dla wszystkich uczestników zlotu.
Ostatni dzień zlotu „Rambit” czyli turniej wiedzy i sprawności koordynowany był przez Macieja Piszczałkowskiego. Uczestnicy wzięli udział w turnieju wiedzowym: „Co to znaczy zdrowym być? – konkursie o tematyce zdrowotnej oraz turnieju sprawności: „Moc i energia” na który składały się konkurencje sportowe indywidualne i zespołowe.
Podczas uroczystego podsumowania zostały wręczone wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody za aktywność i zaangażowanie podczas trzydniowych zmagań.
Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejny zlot, na który już dzisiaj zapraszamy.

Koordynator III Zlotu Piotr Wawrzyniak

[nggallery id=191]