Koń nasz przyjaciel

W dniu 20 maja 2014r na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczym im. Juliana Tuwima w Stemplewie, Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” przy współpracy Ośrodka i organizacji Olimpiad Specjalnych Polska oraz Starostwa Powiatowego w Łęczycy zorganizowało  imprezę integracyjną „Koń nasz przyjaciel”.
Na spotkanie przyjechały reprezentacje ze Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych, Szkół Podstawowych i Gimnazjum województwa łódzkiego. Gościliśmy również sekcję Olimpiad Specjalnych z Rawy Mazowieckiej oraz Łodzi.
Celem spotkania były: integracja młodzieży z różnych środowisk; podnoszenie sprawności psychofizycznej i kultury osobistej; wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu; troska o fizyczny i psychiczny rozwój dziecka; popularyzacja jazdy konnej; zawody jeździeckie Olimpiad Specjalnych Polska.
Podczas Mityngu Jazdy Konnej odbyły się zawody sekcji Olimpiad Specjalnych Polska z terenu województwa łódzkiego. Zawodnicy brali udział w trzech konkurencjach jeździeckich: tor przeszkód, wyścig pomiędzy tyczkami, sztafeta. Po zakończonych konkurencjach zawodnicy i uczestnicy spotkania mogli zasiąść przy ognisku i posilić się pieczonymi kiełbaskami.
Kolejnym punktem spotkania był turniej zabaw podzielony na różne konkurencje takie jak: podkuwanie konia, przeprawa przez rzekę, bryczką po padoku, rzuty do celu, magiczna kostka, pojenie konia, strzelanie z bata, rzut podkową, przejażdżki konne oraz plastyczne niespodzianki.
Pogoda sprzyjała było wesoło i zabawnie wszyscy bawili się świetnie. Po wspólnej zabawie i zakończonych konkurencjach był obiad a następnie wręczenie nagród i dyplomów oraz wspólne zdjęcia.

[nggallery id=167]