KOŃ NASZ PRZYJACIEL – 2017

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych oraz Stowarzyszeni „Mamy Wielkie Serca” w Stemplewie przy współpracy Olimpiad Specjalnych Polska w dniu 17-05-2017r zorganizowało imprezę integracyjną „Koń nasz przyjaciel”.
Cel zorganizowanej imprezy to m.in.: Integracja młodzieży z różnych środowisk; podnoszenie sprawności psychofizycznej i kultury osobistej; wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu; troska o fizyczny i psychiczny rozwój dziecka; popularyzacja jazdy konnej; zawody jeździeckie Olimpiad Specjalnych Polska.
W spotkaniu uczestniczyły: reprezentacje ze Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych, Szkół Podstawowych i Gimnazjum oraz przedszkole z Poddębic.
Impreza od kilku lat ma charakter dwuczłonowy są to z Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych Polska oraz spotkanie integracyjne z koniem w tle.
W Mityngu Jazdy Konnej w którym brały udział dzieci i młodzież Zespołu Placówek Edukacyjno Wychowawczych i Rehabilitacyjnych jako jedyna sekcja Olimpiad Specjalnych Polska na terenie województwa łódzkiego. Odbyły się trzy konkurencje: wyścig pomiędzy beczkami, tor przeszkód, ósemka.
Po zawodach nastąpiło uroczyste otwarcie, w którym wzięli udział dyrektor i wicedyrektor ZPEWiR. Wstępem do wspólnej zabawy był mini wykład na temat terapeutycznej jazdy konnej (hipoterapii), podczas którego zostały omówione rasy koni oraz cele i korzyści płynące z przeprowadzanej terapii. Zaprezentowane zostały również ćwiczenia wykonywane podczas zajęć z hipoterapii. Wielbiciele i sympatycy jazdy konnej spotkali się już po raz piętnasty. Z tej okazji uczestnikom wręczono foldery informacyjne oraz zaproszono na słodką niespodziankę.
Następnie uczestnicy spotkania mogli skorzystać z wcześniej przygotowanego programu i wziąć udział w konkurencjach i zabawach z koniem w tle, m. in: przejażdżki konne; rzuty lotkami do celu; rzuty podkową; quiz o koniach; przeprawa przez rzekę; rowerowy tor przeszkód; rzuty do celu; strzały na bramkę; strzelenie z bata oraz plastyczne zabawy.
Zaproponowane zabawy i konkurencje okazały się wspaniałą rozrywką, dającą dużo radości i wiele wrażeń. Podsumowanie odbyło się po obiedzie wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatu Łęczyckiego. Do zobaczenia za rok.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA