NIE MA TO JAK NASZE PLACKI – Dzień Ziemniaka

Dzień  Ziemniaka Województwa Łódzkiego
w Świnicah Warckich
„Wyznać należy, że po chrzcie świętym kartofle są największym dobrodziejstwem ludziom użyczonym przez nieba. Więcej Ameryce winniśmy za nie wdzięczności niż za kruszce złota i srebra, fatalne chciwości narzędzia” (Julian Ursyn Niemcewicz)

Impreza organizowana od wielu lat przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy. Przychodzą całe rodziny, aby wspólnie i miło spędzić niedzielne popołudnie. W tym roku pogoda dopisała. Wśród atrakcji znalazły się konkursy przeprowadzone przez Stowarzyszenie „Kto najszybciej obierze ziemniaka”, czy „Rzeźba w ziemniaku” w wykonaniu dorosłych. Wszyscy wspaniale się bawili.

P
lac sportowy w niedzielę 20 września zgromadził wielu mieszkańców. Zrobiło się gwarno, wesoło i kolorowo. Dzień Ziemniaka Województwa Łódzkiego zgromadził wielu wystawców. W międzyczasie można było podziwiać wystawę ziemniaków i spróbować szczęścia w loterii fantowej. Z myślą o najmłodszych odbyły się konkursy. Kiedy występy dobiegły końca przyszedł czas na degustację sałatek. Wśród dań nie mogło zabraknąć placków ziemniaczanych przygotowywanych przez Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca”. Zapach, który roznosił się z naszego stoiska przyciągał smakoszy. Nie dziwi zatem, że po placki trzeba było stać w kolejce.  Podczas imprezy można było zakupić drobiazgi wykonane przez wychowanków SOSW w Stemplewie i podopiecznych Świetlicy Integracyjnej „Razem”. Niedzielne popołudnie upłynęło w miłej atmosferze. Pogoda dopisała, a publiczność bawiła się wspaniale.

Jolanta Chmielecka

W przygotowaniach i przeprowadzeniu zadania udział wzięli:
Anna Radoszewska, Jolanta Cichomska, Paweł Nowakowski, Marcin Śmigiel, Damian Hync, Mariusz Bryła, Mariola Marosik, Katarzyna Wyrzykowska, Sylwia Wojtczak, Piotr Kaźmierczak, Marlena Jaśkiewicz, Beata Boniecka Wincenciak, Beata Kozińska, Jolanta Zgoda, Agnieszka Zielonka, Ewa Bartoszak, Mirosława Cieślak, Paweł Gawron, Anna Stasiak, Damian Sroczyński, Anna Lewandowska, Zbigniew Krawczyk, Marta Bartczak i Jolanta Chmielecka.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie

zapraszamy do galerii