Obóz sportowo – rekreacyjny w miejscowości Kruklanki k/Giżycka

dsc02055.jpgW dniach 15 – 28. 08. 2009 r. zorganizowany został przez Stowarzyszenie  „Mamy Wielkie Serca” obóz sportowo – rekreacyjny w miejscowości Kruklanki k/Giżycka nad jeziorem Gołdopiwo.

Uczestnikami obozu byli  niepełnosprawni wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Juliana Tuwima w Stemplewie oraz podopieczni Świetlicy Środowiskowej  „Razem” w Stemplewie prowadzonej przez stowarzyszenie oraz  dzieci  i młodzież z terenów wiejskich z województwa łódzkiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.
Pobyt na bazie Ośrodka Wypoczynkowego „Jakub” w Kruklankach to liczne zajęcia rehabilitacyjne i ogólnorozwojowe na świeżym powietrzu: gry i zabawy sportowe, kąpiel w jeziorze, korzystanie z wodnego sprzętu sportowego, plażowanie, ogniska i dyskoteki, zajęcia kulturalne, wybory – „Chłopak na medal i dziewczyny jak złoto”, obozowy chrzest, Obozowa Olimpiada sportowa ,wyśmienite jedzenie oraz wiele wycieczek krajoznawczych po Krainie Tysiąca Jezior. W trakcie trwania obozu zostały zorganizowane między innymi wycieczki do „Republiki Ściborskiej”, gdzie uczestnicy zostali zapoznani z dawnymi zwyczajami życia Indian i Eskimosów, całodniowa wycieczka po północnych Mazurach na trasie Kruklanki – Gołdap – Stańczyki widzieliśmy unikalne zabytkowe mosty kolejowe – jezioro Hańcza, gdzie można było zamoczyć nogi w najgłębszym jeziorze w Polsce.

W drugim tygodniu pobytu na obozie odwiedziliśmy także stolicę Mazur – Mikołajki, gdzie oprócz spotkania z „dziką naturą” w niedalekim Kadzidłowie, dużą atrakcją była wizyta w parku wodnym „Tropikana”, gdzie mogliśmy skorzystać z hydroterapii, biczy wodnych, zajęć z pływania i innych atrakcji .
Krainę Tysiąca Jezior podziwialiśmy nie tylko z okien autokarów, gdyż w programie obozu były również piesze wycieczki po najbliższej okolicy oraz jednodniowy rajd pieszy do urokliwej miejscowości Żywki. Postawione cele i zadania przez organizatorów zostały   w pełni osiągnięte i zrealizowane.

W pamięci uczestników i kadry na pewno zostaną niezapomniane chwile przeżyte na obozie, krajobrazy, „pierwsze miłości” oraz słowa piosenki „Na Mazury”

„ … tam gdzie fale nas bujają,
Gdzie się ludzie opalają.
Wschody słońca piękne są
I  komary  w     …     tną.
Gdzie przy ogniu gra muzyka …”

Zapraszamy do galerii

Kierownik obozu: mgr Piotr Łukasiewicz  Łukasiewicz