PLACKI ZIEMNIACZANE PROSTO Z PATELNI…

Dzień Ziemniaka w Świnicach Warckich
W Świnicach Warckich w minioną niedzielę 27 września 2015 roku odbył się XXII Dzień Ziemniaka. Impreza plenerowa od lat cieszy się dużą popularnością wśród smakoszy potraw z ziemniaka i nie tylko. Przychodzą całe rodziny, aby miło spędzić niedzielne popołudnie. Dzieci brały udział w ziemniaczanych konkursach i warsztatach. Była okazja do zjedzenia placków ziemniaczanych w wersji soutè, z cukrem, z solą, śmietanką lub jogurtem oraz do degustacji sałatek i zup z ziemniakiem w roli głównej.
Od wielu lat Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” otrzymuje zaproszenie do udziału w Święcie Ziemniaka i chętnie wpisuje się w działania Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich. Z tej okazji serwujemy placki ziemniaczane. Tegoroczne były bezkonkurencyjne-twierdzili zgodnie smakosze odwiedzający stoisko. Zapach smażonych placków, który roznosił się po placu przyciągał smakoszy do naszego stoiska. A nas bardzo cieszył fakt, że po placki trzeba było stać w kolejce. Festyn dla nas to też okazja do prezentacji wytworów dziecięcych prac wychowanków Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stemplewie. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem wśród zwiedzających. Zaproszenie na imprezę otrzymali i inni wystawcy z regionu. Były stoiska z przeróżnymi pamiątkami. Jak co roku program przedsięwzięcia był bogaty. Wiele atrakcji czekało zarówno na dzieci, jak i dorosłych. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w konkursach z nagrodami i warsztatach, zorganizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Jak zwykle wszystko się udało.
Jolanta CHMIELECKA

W przeprowadzeniu zadania udział wzięli:
Agnieszka Barańska, Katarzyna Bednarek, Mariusz Bryła, Jolanta Chmielecka, Agnieszka Dulas, Gabriel Galankiewicz, Paweł Gawron, Piotr Kaźmierczak, Sandra Klauza, Magdalena Kowalska, Agnieszka Krysiak, Beata Starzyńska i Katarzyna Zarzycka.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!