STOWARZYSZENIE „MAMY WIELKIE SERCA” ZAGRAŁO PO RAZ KOLEJNY W ŚWINICACH WARCKICH

13 stycznia 2013 roku po raz  kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Świnicach Warckich. Tegoroczna zbiórka XXI Finału WOŚP, była przeznaczona „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Organizatorem naszej Gminnej imprezy było Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” w Świnicach Warckich jak również współorganizatorzy:

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie; Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich; Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Świnicach Warckich; Szkoła Podstawowa w Piaskach; Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich; Urząd Gminy w Świnicach Warckich; Ochotnicza Straż Pożarna w Świnicach Warckich; Ochotnicza Straż Pożarna w Stemplewie; Liga Obrony Kraju w Świnicach Warckich, GZEAS w Świnicach Warckich

Zbiórka pieniędzy ruszyła we wczesnych godzinach rannych. Wolontariusze z gimnazjum wraz  z dyrektorem, wyruszyli busem, po terenie gminy (Dzierżawy, Grodzisko, Chwalborzyce, Piaski). Sztab wydał puszki uczniom ze Szkoły Podstawowej Świnicach Warckich, aby najmłodsi wolontariusze, pod opieką nauczycieli, mogli rozpocząć zbiórkę na terenie miejscowości Świnice. Pierwsze pieniądze z puszek do liczenia oddali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Piaskach, następnie wolontariusze z gimnazjum. Na strudzonych wolontariuszy powracających z akcji czekała gorąca zupa przygotowana i ufundowana przez Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca w Świnicach. Członkowie komisji zliczali pieniądze z  puszek dostarczone przez wolontariuszy w Sali GOK.  Jako ostatni dotarli do sztabu wolontariusze ze SOSW  w Stemplewie. Przeprowadzali oni zbiórkę na terenie miejscowości, Wielenin i Stemplew.

Wszystko przebiegało sprawnie. Popołudniową część naszej imprezy rozpoczęła parada  orkiestry dętej OSP ze Stemplewa, pod dyrygenturą kapelmistrza Grzegorza Stasiaka. O godzinie 17.30 zespół Wokalny z Gimnazjum „Mała Pozytywka”,  pod opieką pani Izabeli Ożadowicz,  zaprezentował  popularne utwory muzyczne. O 18.00 rozpoczęła się oczekiwana licytacja przedmiotów zebranych od ofiarodawców. Licytowane były również przedmioty przysłane przez WOŚP z Warszawy (koszulka, kubek, kalendarzyk, kalendarz ścienny). Podczas licytacji zlicytowaliśmy wiele atrakcyjnych przedmiotów. Najwyższą sumę uzyskaliśmy za rzeźbę „Kobieta z dzbanem”,  naszego regionalnego rzeźbiarza – 60 zł, koszulkę WOŚP – 60 zł; Kubek WOŚP – 37 zł, i wiele innych. Około 20.00 rozbłysło na niebie światełko sponsorowane przez Pana Ryszarda Andrysiaka, właściciela firmy „ELTRANS” z Chorzowa. Dużym zaskoczeniem był przygotowany przez pana Jerzego Kubiaka pokaz wystrzałów z hakownicy. Wielkie emocje i podziw dla przygotowującego.
Na  chwilę obecną zliczona kwota to ok. 5.300,00 zł.

Składam serdeczne podziękowania naszej społeczności lokalnej za wyrozumiałość i chęć brania udziału w takich akcjach oraz wszystkim organizatorom i współorganizatorom..

Do zobaczenia za rok.
       Sie ma
Szef Sztabu WOŚP
 Bogumił Zielonka

[nggallery id=111]