Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” na beskidzkim szlaku

W dniach 14 – 24.02.2016 r. w wiosenno – zimowej aurze Parku Poniwiec w Ustroniu odbył się obóz sportowo – zdrowotny dla dzieci z terenów wiejskich. Uczestnicy w liczbie 15 osób spędzili niezapomniane chwile, bawiąc się, odpoczywając i zwiedzając Beskid Śląski.
Zajęcia kulturalno – oświatowe, sportowe, wycieczki, zajęcia profilaktyczne (np. „Nałogom mówię nie”), konkursy plastyczne oraz możliwość korzystania , pod opieką wychowawców, z bogatej oferty bazy rekreacyjno – sportowej (basen, siłownia, grota solna) Parku Poniwiec to stałe elementy programu przygotowanego przez organizatorów ze Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca”.
Pierwsze spotkanie ze śniegiem i „szaleństwa” na nim miały miejsce gdy uczestnicy obozu wjechali kolejką gondolową na górę Szyndzielnia w Bielsku Białej. Pomimo zmiennej aury wiosenno – zimowej odbyło się wiele zajęć na świerzym powietrzu. Uczestnicy obozu w Wiśle Nowa Osada pod okiem instruktora narciarskiego odbyli lekcję nauki jazdy na nartach, by następnie na zboczu Czantorii szlifować swoje umiejętności.
Jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika dowiedzieliśmy się przemierzając górnicze korytarze kopalni Guido w Zabrzu na głębokości 320 m pod ziemią.
Wjazd na skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle Malinka, a także przejazd całorocznym torem saneczkowym na Równicy to niezapomniane przeżycia.
Ważnym elementem programu obozu była wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek, gdzie uczestnicy mogli zaobserwować życie zwierząt oraz pokaz karmienia i lotów ptaków drapieżnych.
Funkcję opiekuna wychowawcy na obozie sprawowały Panie Marlena Jaśkiewicz i Ewa Kolasa, którym za prace i zaangażowanie serdecznie dziękuje.