VIII Jarmark Wojewódzki w Łodzi

W dniach 2-4 września 2011r. w Łodzi zagościł VIII Jarmark Wojewódzki, największa impreza promocyjna organizowana w regionie łódzkim przez władze samorządowe regionu.
Przez trzy dni wielkiego świętowania na mieszkańców  województwa  łódzkiego, gości z całego kraju i partnerów zagranicznych czekały liczne atrakcje: pokazy, konkursy, prezentacje oferty turystyczno-kulturalnej gmin i powiatów, kiermasze sztuki ludowej, degustacje potraw regionalnych, parada uliczna i koncerty gwiazd.
Na odwiedzających czekało 110 stoisk ustawionych na ul. Piotrkowskiej od ul. Narutowicza do Al. Piłsudskiego podzielonych na sekcje: kulinarną, kultury i folkloru oraz turystyki i rekreacji. Na trzech scenach prezentowały się zespoły z całego regionu, a nawet zagraniczne grupy. Można było skosztować regionalnych smakołyków, ekologicznych produktów, nabyć prace ludowych artystów, podziwiać prace plastyczne, techniczne wykonane przez uczestników warsztatów, uczniów różnych szkół itp.  Na imprezie nie zabrakło naszego Ośrodka oraz Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca”, które wystawiały swoje prace w strefie kultury i folkloru.
Nasze stoisko bogate było w różnego rodzaju prace plastyczne i techniczne wykonane różnymi technikami przez wychowanków  Ośrodka oraz przez podopiecznych świetlicy środowiskowej „RAZEM”  prowadzonej przez Stowarzyszenie. Zainteresowanie odwiedzających było bardzo duże. Spotkaliśmy się z bardzo dużą życzliwością i sympatią gości Jarmarku. Mamy nadzieję, że za rok także będziemy mieli okazję zaprezentować nasz Ośrodek i Stowarzyszenie na największej tego typu imprezie w województwie łódzkim.
 (AgZ)

Zapraszamy do galerii