W „SERCU TANIEC”

Słowa Paula Coelha utwierdziły nas w przekonaniu, iż „Wszystko, co zdarza się raz, może się już nie przydarzyć nigdy  więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno po raz trzeci”. Wzorem ubiegłych lat zaprosiliśmy dzieci, które marzą o zaprezentowaniu swoich talentów podczas III Przeglądu Tanecznego „W sercu taniec”, który odbył się dnia 5 czerwca 2014r.,  w SOSW w Stemplewie. Głównym celem imprezy była prezentacja umiejętności tanecznych osób z różnych środowisk, rozwijanie ich wrażliwości estetycznej poprzez bezpośredni kontakt z tańcem i muzyką, a także kształtowanie umiejętności współzawodnictwa i rywalizacji fair play.
Oficjalnie imprezę otworzyła Vice-dyrektor Ośrodka w Stemplewie Pani Anna Bryzgalska, która powitała przybyłych na Przegląd. Następnie w imieniu Senatora RP Pana Przemysława Błaszczyka, głos zabrała asystentka Pani Sylwia Prażnowska.
Dwadzieścia jeden układów tanecznych w czterech kategoriach – to było niełatwe zadanie dla jury, w skład którego wchodziły: Pani Elżbieta Bartnik – Prezes Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Dworzanie i nauczyciel w Zespole Szkół w Uniejowie, Pani Milena Pamfil – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie, Pani Anna Śmiechowska – Członek Zespołu Tańca  Dawnego Dworzanie. Tancerze wykazywali wysoki poziom umiejętności tanecznych. Przygotowali niesamowite stroje, dopracowana choreografia. Było radośnie i kolorowo. Po burzliwych obradach jury ogłosiło werdykt:
I kategoria- Przedszkola:
I miejsce  – Grupa 5-latków – Gminne Przedszkole w Brudzewie
Zespół „Tańczące Brzdące” – Przedszkole nr 4 w Łęczycy
II miejsce  – Zespół „Jarzębinki” – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie
III miejsce – Grupa 6-latków – Gminne Przedszkole w Brudzewie
II kategoria- Szkoły Specjalne i Integracyjne:
I miejsce – Klaudia Mruk – ZSG w Brudzewie
II miejsce – Zespół „Piraci” – SOSW im. Piotra Janaszka w Rychwale
III miejsce – Klub 4H – SOSW  im. Juliana Tuwima w Stemplewie
Wyróżnienie zostało przyznane dla Duetu z Zespołu  „Step Tup” –  SOSW  im. Juliana Tuwima w Stemplewie
III kategoria- Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Zespół „Iskierki” – ZSG w Brudzewie
II miejsce – Zespół „Crazy Girls” – Centrum Kultury w Dobrej
III miejsce – Zespół „Stokrotki-Wielenin” – Szkoła Podstawowa  im. płk  Szczepana Ścibora  w Wieleninie
IV kategoria- Gimnazja:
I miejsce – Zespół „Cherleaders”  – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy
II miejsce – Zespół „Happy” –  Szkoła Podstawowa im. M. Skłodowskiej Curie w Wilamowie
III miejsce – Duet z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy
Wszystkie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. My, organizatorzy cieszymy się, że tak wielu młodych artystów wkłada dużo serca i wysiłku w swoją pracę, po to, aby zaprezentować się podczas Przeglądu. Przyjemnie było oglądać uśmiechnięte twarze występujących oraz zachwyt  i zaciekawienie, które malowało się na twarzach widowni.
Swoimi występami zachwycili nas również Chór „Mała Pozytywka” z Gimnazjum w Świnicach Warckich oraz Akademia Sportu Walki i Rekreacji „Alex” z Kutna.
Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji III Przeglądu Tanecznego: Dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Juliana Tuwima w Stemplewie, Stowarzyszeniu „Mamy Wielkie Serca”, Senatorowi RP – Panu Przemysławowi Błaszczykowi, Panu Józefowi Kaczmarkowi- Burmistrzowi Miasta i Gminy Uniejów, Panu Marcinowi Pamfil -Prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Termy w Uniejowie, Panu Piotrowi Zapałowskiemu- Dyrektorowi Kompleksu Termalno – Basenowego Uniejów, Państwu Arkadiuszowi i Agnieszce Rybczyńskim ze Świdnicy, Państwu Markowi i Małgorzacie Wojtyla ze Świdnicy, Przedsiębiorstwu Produkcyjno Modernizacyjnemu ELTECHMA sp. z o.o. z Rzeszowa, Panu Karolowi Plak – Wytwórnia Pasz i Koncentratów „UNIPASZ”, Panu Piotrowi Grzelak – Restauracja ZORBAS Uniejów, Panu Ireneuszowi Szczęsny – Pizzeria „TWISTER” Uniejów, Państwu Grzegorzowi i Małgorzacie Jabłońskim – sklep „KUBUŚ” Uniejów, Panu Jarosławowi Bieńko – Ubezpieczenia Uniejów, Pani Agnieszce Janiszewskiej. Dziękujemy kadrze Ośrodka, pracownikom administracji i obsługi za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu  Przeglądu.
Przed nami, organizatorami i tancerzami, kolejny rok wytężonej pracy, która, mamy nadzieję, zaowocuje w przyszłym roku IV Przeglądem Tanecznym „W sercu taniec”.
>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<