Warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu „Kreatywny zakątek”


29 listopada br. odbyły się kolejne warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu „Kreatywny zakątek” skierowanego do dzieci i młodzieży Specjalnego Ośrodka Szkolo Wychowawczego im. Juliana Tuwima w Stemplewie oraz uczestników zajęć Środowiskowej Świetlicy RAZEM. Projekt realizowany jest dzięki dotacji Fundacji PZU. Tym razem uczestnicy warsztatów poznali nową technikę ozdabiania jaką jest Powertex. Powertex jest bardzo wszechstronnym, przyjaznym dla środowiska utwardzaczem na bazie wody. Powertex jest preparatem gotowym do użycia.  Jest to produkt bezpieczny dla ludzi i środowiska mogą z nim pracować również dzieci. Praca z utwardzaczami to praca głównie na tak zwanych materiałach chłonnych, takich jak tkanina, papier, karton, skóry, itp. Powertex można łączyć      z samoutwardzalnymi glinami, betonem, kamieniem, ceramiką, drewnem, piaskiem.
Dzieci i młodzież pod okiem instruktora wykonały rzeźby z tkanin, ozdobiły pudełka,  których mogą przechowywać swe skarby, wykonały także ozdoby świąteczne.
Kolejne zajęcia powiązane będą ze Świętami Bożego Narodzenia. Młodzież będzie pomagać w przygotowywaniu integracyjnej Wigilii oraz wykonywać będzie świąteczne stroiki.
Grażyna Kałużna
Agnieszka Zielonka