Warsztaty twórcze okazją do spotkań i przemyśleń…

W dniu 26 listopada 2013 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Stemplewie odbyło się spotkanie młodzieży z naszej szkoły z grupą mężczyzn z Zakładu Karnego w Garbalinie. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były okazją i pretekstem do zorganizowania warsztatów twórczych, podczas których podzielono się pomysłami i doświadczeniami, a temat nasunął się sam- wykonywanie ozdób świątecznych.

Nauczyciele pokazali swoje warsztaty pracy, techniki, którymi posługują się na co dzień oraz pracownie i świetlicę, w których odbywają się zajęcia.
Podczas zajęć praktycznych zapoznaliśmy pensjonariuszy z techniką filcowania, wspólnie wykonywaliśmy ozdoby z masy solnej i wikliny papierowej. Goście przygotowali choinki z wikliny papierowej, które dzieci pod ich kierunkiem i opieką sklejały i ozdabiały.
Szczególnie miłym doświadczeniem były rozmowy nauczycieli z wychowawcami z działu terapeutycznego, którzy chętnie czerpali z naszych doświadczeń.
Mamy nadzieję, że zadowoleni byli również wszyscy uczestnicy spotkania, a obserwując ich aktywność, należy przypuszczać, że nie był to stracony czas.

Marzena Kaliszka

[nggallery id=150]