Wigilia Integracyjna /PZU/

smwsoswpzu

Wigilia Bożego Narodzenia  – w tradycji chrześcijańskiej –   to dzień poprzedzający Boże Narodzenie, kończący okres adwentu. Młodzież, która na co dzień uczestniczy w zajęciach w Integracyjnej Świetlicy RAZEM oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. J. Tuwima w Stemplewie nieco wcześniej zasiadła do wigilijnego stołu. Do wspólnej wieczerzy zasiedli także rodzice i opiekunowie dzieci i młodzieży, kadra Ośrodka, członkowie Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca” oraz zaproszeni goście. Uroczystość poprzedziły wielkie przygotowania. Najpierw zakupiono niezbędne artykuły, materiały dekoracyjne, dekorowano stoły i salę, w której odbywała się Wigilia. Młodzież pomagała także w przygotowywaniu tradycyjnych potraw wigilijnych.
Podczas uroczystości, którą rozpoczęły występy młodzieży, nie zabrakło wspólnej modlitwy, wspólnego,  kolędowania, składania życzeń i tradycyjnego łamania się opłatkiem. Nas stole gościły typowe wigilijne potrawy: makiełki, śledzie, ryba, kapusta z grochem.
Na zakończenie odwiedził nas także miły gość – Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci skromnymi upominkami.
Impreza mogła się odbyć dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu z Fundacji PZU  w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie projektu „Kreatywny zakątek”.
Grażyna Kałużna
Agnieszka  Zielonka

[nggallery id=156]