WOŚP 2022 – podsumowanie

Już po raz 30 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na terenie gminy Świnice Warckie. W tym roku wielki finał odbył się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a zbiórka była prowadzona pod kątem okulistyki dziecięcej a przede wszystkim zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce.

Jak co roku podczas organizowania tak wielkiego przedsięwzięcia sztab, nawiązał współpracę z Samorządem lokalnym- Wójtem Gminy Świnice Warckie, Zespołem Szkolno–Przedszkolnym w Świnicach Warckich, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Świnicach Warckich, Ochotniczą  Strażą Pożarną z Świnic Warckich i ze Stemplewa, Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Świnickiej, Ludowym Klubem Sortowym w Świnicach Warckich oraz Kołem Gospodyń Wiejskich ze Stemplewa.

W niedzielny poranek 30 stycznia br. grupa dwudziestu wolontariuszy pod opieką nauczycieli, rodziców rozpoczęła zbiórkę datków do puszek na terenie naszej gminy. Również do siedziby sztabu, w ten wietrzny i deszczowy dzień, przychodzili darczyńcy przekazując nie tylko datki, ale różnego rodzaju rękodzieła, gadżety, vouchery czy nagrody rzeczowe, które można było wylicytować podczas licytacji. Pojawiły się zatem m.in. okazjonalne gadżety 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dmuchawa do liści, zestawy kosmetyków, koszulka Widzewa, klubowe gadżety LKS, rzeźba od p. Juliana czy miś od p. Kingi.

W godzinach południowych  został zorganizowany halowy mini  turniej piłkarski, w której brali udział samorządowcy z naszej gminy, drużyna LKS oraz drużyna „Odbojów” ze Świnice Warckie. Bardzo dziękuje wszystkim za udział i grę fair play.

Po południu w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich odbył się finał wraz z licytacją. Do wylicytowania były m. in. Dmuchawa akumulatorowa AL-KO ufundowana przez P.H.U. BARAS – traktory i kosiarki, koszulka RTS Widzew Łódź, przedmioty z rękodzieła artystycznego wykonane przez mieszkańców naszej gminy oraz dzieci i pracowników ZPEWiR w Stemplewie. Mieliśmy przyjemność posłuchać kilku utworów w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Świniczanki” z kapelą ludową oraz Orkiestry Dętej OSP w Stemplewie. Druhowie strażacy z OSP w Świnicach Warckich przeprowadzili instruktaż udzielania w sposób fachowy pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pani pielęgniarka Ewa zadbała o nasze zdrowie badając poziom cukru we krwi oraz dokonując pomiaru ciśnienia tętniczego. Podczas finału można było skosztować przepysznej zupy, waty cukrowej.

Na sam koniec odbyła się licytacja roweru, który trafił do młodej mieszkanki naszej gminy.

O godzinie 20 tradycyjnie wybrzmiało symboliczne światełko do nieba.

Na terenie Gminy Świnice Warckie zebraliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  sumę 8.173,79zł

Impreza na taką skalę mogła się odbyć tylko dzięki zaangażowaniu i życzliwości wielu osób i instytucji. Dlatego też w imieniu całego sztabu  bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy. Po raz kolejny okazało się,  że mieszkańcy gminy Świnice Warckie potrafią i chcą się bawić w rytm grania orkiestry WOŚP.

Do zobaczenia za rok na 31. Finale Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy