X Jubileuszowe Spotkanie Integracyjne „Koń nasz przyjaciel”

Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” w dniu 10-05-2012r zorganizowało X Jubileuszowe Spotkanie Integracyjne „Koń nasz przyjaciel”. Spotkanie jak co roku odbyło się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczym im. Juliana Tuwima w Stemplewie. Miało ono na celu: integrację dzieci i młodzieży  z różnych środowisk; podnoszenie sprawności psychofizycznej i kultury osobistej; wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu; popularyzacje jazdy konnej; prezentacje zajęć z hipoterapii. W spotkaniu uczestniczyły: reprezentacje ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Turku, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. J. Tuwima w Stemplewie, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Rychwale, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Ozorkowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego  w Zgierzu, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Łasku, Szkoły Podstawowej w Wartkowicach, Szkoły Podstawowej w Świnicach Warckich.

Program spotkania wyglądał następująco, otwarcia Jubileuszowego spotkania dokonał Dyrektor Ośrodka. Następnie ku radości uczestników wjechał tort specjalnie przygotowany na tą uroczystość przez naszych uczniów szkoły zawodowej „cukiernik”. Po tak słodkim poczęstunku następnym punktem spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa podczas pracy z końmi oraz pokaz i demonstracja ćwiczeń z hipoterapii prowadzonych przez instruktora pana Bogumiła Zielonkę oraz zapoznanie uczestników z harmonogramem imprezy. Później uczestnicy otrzymali karty startowe i ruszyli do przygotowanych wcześniej konkurencji w celu zbierania punktów. Konkurencji było wiele, m.in. takie jak: Rumakiem prze przeszkody; Znoszenie kul do armaty; Najdalszy skok „Ucieczka; Strzały do „Bram Fortecy”; Strzały do tarczy; Strzelanie z bata; Jazda koniem mechanicznym; Przeprawa przez rzekę.

Po zaliczeniu wszystkich  konkurencji odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Koń oczami wyobraźni” gdzie uczestnicy mogli wykazać się pomysłowością i wrażliwością artystyczną. Kolejnym punktem programu był ciepły posiłek na  świeżym powietrzu oraz pieczenie kiełbasek w ognisku. Następnie krótkie posumowanie wręczenie nagród i dyplomów. Mamy nadzieję że kolejne spotkania sprawią wam jak i nam wiele radości.

Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do galerii

Instruktor jazdy konnej i hipoterapii
  mgr Bogumił Zielonka