105 rocznica urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny.

22 sierpnia 2010r.
 105 rocznica urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny.                                                  

To patronalne święto Sanktuarium obchodziliśmy w czwartą niedzielę sierpnia. Św. Faustyna przyszła na świat w wigilię uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej 1905 roku. Dwa dni później, w kościele parafialnym, otrzymała Chrzest święty. Od kilku lat Czciciele Miłosierdzia Bożego i Przyjaciele Mistyczki z Głogowca, gromadzą się w czwartą niedzielę sierpnia w Świnicach Warckich, na dziękczynnej modlitwie za św. Faustynę .
 
Jak co roku uroczystości rozpoczęły się przy Domku Świętej w Głogowcu zawiązaniem wspólnoty modlitwy. Następnie o godzinie 10.00 w kierunku Sanktuarium w Świnicach Warckich wyruszyła procesja. O 11.00 – odbyła się promocja albumu „Ufam. Śladami siostry Faustyny", autorstwa Grzegorza Górnego i Janusza Rosikoń. 
O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia. Jak co roku wspólnie z parafią modliła się duża liczba pielgrzymów przybyłych z całego kraju.
Uroczystości zakończyły modlitwą w Godzinie Miłosierdzia. Zgodnie z ustaleniami członkowie Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca” serwowało zupę, wodę mineralną i sprzedawano informator – dochód zostanie przekazany na rozbudowę sanktuarium.