25 FINAŁ WOŚP 2017

Kolejny raz mieliśmy okazję zagrać w naszej gminie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny Finał rozpoczął się już w sobotę 14 stycznia, kiedy to rozegrany został pierwszy w naszej piętnastoletniej historii finałów, turniej „ Gramy Razem z WOŚP”.  Pomysłodawcą turnieju był pan Marcin Gąsiński, którego w organizacji wspomógł pan Maciej Piszczałkowski i Robert Sobczak. Turniej ogromnie zaskoczył organizatorów ilością zgłoszonych drużyn. Było ich aż 16 z czterech powiatów: łęczyckiego, poddębickiego, zgierskiego i kolskiego.  W całym turnieju zwyciężyła drużyna CSŚ.  Wszystkim uczestnikom turnieju i osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Finałowa niedziela to zbiórka datków przez wolontariuszy z gimnazjum i szkoły podstawowej. Jak co roku po przeprowadzonej zbiórce, niestrudzeni młodzi wolontariusze wraz z opiekunami mogli ogrzać się przy kubku gorącej herbaty i zjeść pyszną zupę ufundowaną przez Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca, w siedzibie sztabu, który stacjonował w Gminnym Ośrodku Kultury. Wolontariusze za swoją ciężką pracę otrzymali pamiątkowe gadżety.

Popołudniowe spotkanie otworzyła jak zwykle niezawodna Orkiestra dęta z OSP w Stemplewie, pod przewodnictwem kapelmistrza Grzegorza Stasiaka.  Orkiestra zaprezentowała nam się w  mini recitalu utworów muzycznych. Imprezę uświetniła swym występem,  schola Effatha.  Cóż za moc drzemie w gardłach tych dziewcząt.  Jednak nic nie jest w stanie przebić dowcipu prowadzącego i jego komentarzy na temat licytowanych przedmiotów.  Choć w tym roku liczba przedmiotów i osób licytujących, była o wiele mniejsza niż w latach poprzednich to i tak niektóre z nich osiągnęły wysokie kwoty. Po licytacji na zgromadzonych czekała słodka niespodzianka i to nie jedna, bo aż dwa przepyszne torty. Słodkości ufundowane zostały przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej oraz Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca. Po tak smacznej niespodziance odbyło się losowanie nagród. Szczęśliwym zwycięzcą i posiadaczem nagrody głównej została pani Alicja, która wytrwale wspiera nas od kilku lat. Gratulujemy nagrody. Około godziny 20.00 rozbłysło światełko do nieba sponsorowane przez Pana Ryszarda Andrysiaka, właściciela firmy „ELTRANS” z Chorzowa.

Trudno jeszcze w chwili obecnej podać dokładną kwotę przeprowadzonej zbiórki, ale kwota ta to około 7000 tysięcy złotych.

Dziękujemy wszystkim, ofiarodawcom, organizatorom i współorganizatorom oraz wszystkim mieszkańcom gminy za wyrozumiałość i poparcie. W szczególności dziękujemy członkom Stowarzyszenia Mamy Wielkie Serca, pracownikom Zespołu Placówek Edukacyjno Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie; wolontariuszom z Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich i Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Świnicach Warckich; Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Świnicach Warckich; Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich; Ochotniczej Straży Pożarnej w Stemplewie; Lidze Obrony Kraju w Świnicach Warckich, Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Świnickiej oraz firmie ELTRANS z Chorzowa.

Ogromne podziękowania składamy również wszystkim osobom dobrego serca, które bezinteresownie włączają się w naszą akcję.

 

Dziękujemy.
Sie ma

Anioły WOŚP

Szef Sztabu WOŚP
Bogumił Zielonka