A MY Z ZIEMNIAKÓW SMAŻYMY PLACKI … na świeżo

W minioną niedzielę 25 września 2016 roku w Świnicach Warckich odbył się Dzień Ziemniaka. Co roku impreza plenerowa cieszy się dużą popularnością wśród smakoszy potraw z ziemniaka i nie tylko. Przychodzą całe rodziny, aby wspólnie i miło spędzić niedzielne popołudnie.
Od wielu lat Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” otrzymuje zaproszenie do udziału w Święcie Ziemniaka i chętnie wpisuje się w działania Gminnego Ośrodka Kultury. Z tej okazji smażymy i serwujemy placki ziemniaczane. Ich zapach roznosił się po placu i przyciągał smakoszy do naszego stoiska, trzeba było stać 40 minut, ale na pewno warto, powiedział jeden z kolejkowiczów. Tegoroczne były bezkonkurencyjne, twierdzili odwiedzający stoisko. Dzień Ziemniaka dla nas to też okazja do prezentacji wytworów dziecięcych prac wychowanków Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stemplewie. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem wśród zwiedzających. Jak co roku program przedsięwzięcia był bogaty. Atrakcją były występy artystyczne zespołów. Tłumy przyciągnęła Biesiada z Pietrkiem, czyli Piotrem Pęgowskim z serialu „Ranczo”. A nas bardzo cieszy fakt, że po placki trzeba było stać w kolejce. Jak zwykle wszystko się udało.
Jolanta CHMIELECKA
27.09.2016

W przeprowadzeniu zadania udział wzięli:
Agnieszka Barańska, Katarzyna Bednarek, Mariusz Bryła, Jolanta Chmielecka, Agnieszka Dulas, Damian Hync, Piotr Kaźmierczak, Magdalena Kowalska, Ewa Krawczyk, Beata Starzyńska, Katarzyna Zarzycka, Ewa Zgoda, Jolanta Zgoda, Agnieszka Zielonka, Bogumił Zielonka, Małgorzata Zielonka.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie