Dzień Rodziny 2018

Radośnie i rodzinne bawili się uczestnicy 7 Dnia Rodziny w Stemplewie. Organizatorzy zadbali o to, by nikt nie narzekał na nudę ani przez moment. Przed zebraną publicznością wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Stemplew. Następnie wszyscy mogli obejrzeć występ dzieci ze świetlicy Integracyjnej „Razem” oraz zespołu Ludowego „Świniczanki”.

Swoją obecnością na festynie uświetnili przedstawiciele władz gminy i powiatu: Wójt Gminy Świnice Warckie pan Krzysztof Próchniewicz, Pani Iwona Obiedzińska- Naczelnika Wydziału Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wraz z panią Kasią, Przewodniczący Rady Gminy Pan Krzysztof Tutak, Wice- przewodniczący Radny Powiatu Łęczyckiego pan Edward Cymmer z żoną Barbarą, Radna Powiatu Pani Sylwia Prażnowska, Andrzej Karkowski- Dyrektor Zespołu Szklono – Przedszkolnego w Świnicach Warckich.oraz przyjaciele festynu: Marzena i Sławomir Plicha, Aneta i Krzysztof Baras, Emilia i Henryk Krysiak, Dorota i Sylwester Skonieczni, Sylwia i Paweł Plicha, Piotr Wawrzyniak-Właściciel firmy TOLMET, Prezes Ligii Obrony Kraju w Świnicach Warckich pana Andrzej Jędrzejczak, i oraz DJ Michał.

Następną słodką niespodzianką tego dnia były upieczone przez panie z OSP Stemplew przepyszne torty i ciasta.

Wśród atrakcji przygotowanych na ten dzień były między innymi rodzinne zmagania intelektualno-sportowe, konkurs wiedzowy- profilaktyczny promujących zdrowy styl życia. Konkurs miał na celu uświadomienie dzieciom i ich rodzicom zasady właściwego postepowania względem siebie  i w sytuacjach zagrożenia. Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Urząd Gminy Świnice Warckie. Gdy przyszedł czas na rozmaite gry, zabawy i animacje sportowe, wszystkie dzieci chętnie uczestniczyli w zaproponowanych zabawach. Najsilniejsi przeciągali linę, dzieci miały możliwość uczestniczyć w biegach w workach, zabawach z balonem.

Energię można było także spożytkować, udając się na dmuchane zjeżdżanie, była też krowa, dzięki której można było nauczyć się ręcznego dojenia, dzieci były bardzo zadowolone z tego typu atrakcji. Osoby, które wolały spędzać czas nieco spokojniej, decydowały się na plecenie warkoczyków, czy bańki mydlane.

Wszyscy chętnie sięgali po przygotowane na tę okazję smaczne, swojskie jedzenie przy zorganizowanym ognisku.
Punktem festynu długo oczekiwanym przez licznie zebranych mieszkańców była loteria fantowa zorganizowana przez druhów strażaków oraz główna nagroda do wylosowania, którą był komplet wypoczynkowy, mikrofala, przegląd samochodu oraz upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Przez cały czas trwania uroczystości odbywał się konkurs strzelecki LOK prowadzony przez pana Andrzeja Jędrzejczaka wraz z kolegami. Zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn  otrzymali puchary. Na zakończenie festynu odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami oraz zabawa plenerowa z DJ Michałem.

Pomimo zmiennej pogody mieszkańcy naszej gminy i okolic chętnie przybyli na nasz festyn, co bardzo nas, jako organizatorów bardzo cieszy i motywuję do dalszej działalności. Pogoda i humory dopisywały uczestnikom imprezy. Całość uroczystości przebiegła sprawnie i co najważniejsze             z uśmiechem na twarzy wśród wszystkich uczestników 🙂

W imieniu własny i organizatorów pragnę wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego festynu, druhom strażakom, mieszkańcom, sponsorom, gościom serdecznie podziękować.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” w Stemplewie

Ochotnicza Straż Pożarna w Stemplewie

Zespół Placówek edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie

Urząd Gminy Świnice Warckie

Koordynator: Ewa Krawczyk