Dzień Ziemniaka w Świnicach Warckich

W Świnicach Warckich w minioną niedzielę 24 września odbył się IX Dzień Ziemniaka Województwa Łódzkiego. Wzorem lat ubiegłych smażyliśmy i serwowaliśmy placki ziemniaczane. Impreza  plenerowa pomimo deszczu cieszy się dużą popularnością wśród smakoszy potraw z ziemniaka i nie tylko. Wszyscy wspaniale się bawili. Była okazja do degustacji sałatek, placków i zup z ziemniakiem w roli głównej.

Od wielu lat Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” w Stemplewie otrzymuje zaproszenie do udziału w Święcie Ziemniaka i chętnie wpisuje się w działania Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich. Z tej okazji serwujemy placki ziemniaczane. Tegoroczne były bezkonkurencyjne, twierdzili smakosze odwiedzający stoisko. Festyn dla nas to też okazja do prezentacji wytworów dziecięcych prac wychowanków Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stemplewie. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem wśród zwiedzających. Zaproszenie na imprezę otrzymali i inni wystawcy z regionu. Były więc stoiska z przeróżnymi pamiątkami. Jak co roku program przedsięwzięcia był bogaty. Atrakcją były występy artystyczne zespołów. Jak zawsze zaangażowanie członków Stowarzyszenia i pracowników Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych było ogromne. A nas cieszy fakt, że po placki trzeba było stać w kolejce. Jak zwykle wszystko się udało.

Jolanta CHMIELECKA

W przeprowadzeniu zadania udział wzięli:

Agnieszka Barańska, Karolina Cieślak, Jolanta Chmielecka, Katarzyna Dębska, Agnieszka Dulas, Marta Gawron, Paweł Gawron, Agnieszka Grzelak, Damian Hync, Karolina Izydorczyk, Anna Janiak, Piotr Kaźmierczak, Ewa Krawczyk, Magdalena Kowalska, Beata Kozińska, Anna Lewandowska, Aneta Nowicka, Anna Stasiak, Beata Starzyńska, Anna Szymkowska, Sylwia Wojtczak, Katarzyna Zarzycka, Jolanta Zgoda, Agnieszka Zielonka.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie