IV Wielka Wigilia Integracyjna w Stemplewie…

rcps-pfron-smws

Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca „ w Świnicach Warckich już po raz kolejny otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „IV Wielka Wigilia Integracyjna” z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi na zadanie DZIAŁANOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
W projekcie weźmie udział 165 osób. Będą to wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Juliana Tuwima w Stemplewie, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie oraz młodzi podopieczni Środowiskowej Świetlicy Integracyjnej „Razem” prowadzonej przez „Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca”.
Celem jest integracja środowiska, dzieci i młodzieży we wspólnym działaniu oraz przygotowanie do wspólnego świętowania , zgodnie z tradycją wigilii.
Projekt przewiduje wiele działań.
W miesiącu listopadzie i grudniu zostaną przeprowadzone warsztaty twórcze dla dzieci ze świetlicy Integracyjnej „Razem” oraz dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Juliana Tuwima w Stemplewie. Tematem przewodnim warsztatów będzie Boże Narodzenie i tradycje z nim związane. Na warsztatach dzieci i młodzież będą wykonywać kartki świąteczne, ozdoby choinkowe – papierowe, z mas plastycznych, będą przygotowywali dekoracje, upominki, będą piekli ciastka, uczyli się kolęd, przygotowywali jasełka itp. Będą wspólnie przygotowywali się do wielkiego wigilijnego spotkania integracyjnego.
Planujemy wycieczkę do fabryki ozdób choinkowych w Gnieźnie, aby dzieci i młodzież mogli poznać cykl tworzenia bombek. Każdy uczestnik otrzyma bombkę ze swoim imieniem.
Do wszystkich uczestników projektu zostanie skierowany konkurs na ozdobę świąteczną i szopkę wigilijną, który zostanie rozstrzygnięty podczas wspólnego spotkania. Nastąpi prezentacja wytworów, które będą stanowić element dekoracji. Wspólne śpiewanie kolęd zaowocuje popisem przygotowanych utworów.
Będą nagrody, paczki i upominki oraz spotkanie z Mikołajem. Będzie się działo w Stemplewie!