Koń Nasz Przyjaciel 2015 – podsumowanie

konik„Koń nasz przyjaciel” to impreza integracyjna, na którą co roku przyjeżdża wielu sympatyków i miłośników koni i jazdy konnej. W tym roku odbyła się ona dnia 07 maja. Organizatorem na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczym im. Juliana Tuwima w Stemplewie, było Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” przy współpracy i organizacji Olimpiad Specjalnych Polska oraz Starostwa Powiatowego w Łęczycy.
Na spotkanie przyjechały reprezentacje ze Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych, Szkół Podstawowych i Gimnazjów województwa łódzkiego.
Celem spotkania były: integracja młodzieży z różnych środowisk; podnoszenie sprawności psychofizycznej i kultury osobistej; wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu; troska o fizyczny i psychiczny rozwój dziecka; popularyzacja jazdy konnej; zawody jeździeckie Olimpiad Specjalnych Polska.
Podczas Mityngu Jazdy Konnej odbyły się zawody sekcji Olimpiad Specjalnych Polska z terenu województwa łódzkiego. Zawodnicy brali udział w dwóch konkurencjach jeździeckich: tor przeszkód, wyścig pomiędzy tyczkami. Po zakończonych konkurencjach zawodnicy i uczestnicy spotkania mogli zasiąść przy ognisku i posilić się pieczonymi kiełbaskami.
Drugim etapem spotkania był turniej zabaw podzielony na różne konkurencje takie jak: parkur, podkuwanie konia, przeprawa przez rzekę, bryczką po padoku, magiczna gra, strzelanie z bata, rzut podkową, przejażdżki konne oraz zabawa z plastyką.
Pogoda sprzyjała i humory również. Było wesoło i zabawnie wszyscy bawili się świetnie. Po wspólnej zabawie i zakończonych konkurencjach był obiad a następnie wręczenie nagród i dyplomów oraz wspólne zdjęcia.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<