Koń Nasz Przyjaciel 2022

Zespół Placówek Edukacyjno Wychowawczych i Rehabilitacyjnych wraz ze Stowarzyszeniem „Mamy Wielkie Serca” w Stemplewie oraz dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Łęczycy w dniu 20 maja 2022r  zorganizował  imprezę integracyjną „Koń nasz przyjaciel”.

 Cel zorganizowanej imprezy to m.in.: popularyzacja jazdy konnej; integracja dzieci i młodzieży z różnych środowisk; podnoszenie sprawności psychofizycznej i kultury osobistej; wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu. W spotkaniu uczestniczyły: reprezentacje ze Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych, Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapeutycznych, Szkół Podstawowych. Po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy spotkania wzięli udział w konkurencjach i zabawach z koniem w tle. W programie znalazły się m.in.  rzuty podkową przejażdżki konne; drewniane kopyto; przewożenie taczką; rowerowy tor przeszkód; strzelenie z bata  oraz zabawa plastyczna.

Przygotowane zabawy i konkurencje okazały się wspaniałą rozrywką, dały dużo radości i wiele niezapomnianych wrażeń. Wszystkim uczestniczącym zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody. Do zobaczenia za rok. 

FOTO