NA TURYSTYCZNYM SZLAKU W STEMPLEWIE

W czwartek 25 września 2014r. odbył się Rajd „Śladami Marii Konopnickiej” zorganizowany przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Lokomotywa” działające w SOSW w Stemplewie. Rajd zorganizowany był z okazji Światowego Dnia Turystyki. Odbył się dzięki projektowi „Na Turystycznym Szlaku IV” finansowo wspieranemu przez Urząd Marszałkowski w Łodzi i Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca”.

W tym roku pogoda nie spłatała nam psikusa i była wręcz idealna do wędrowania i zabaw na świeżym powietrzu. Uczestnicy wyposażeni w wygodne buty, kurtki i napoje wyruszyli z trzech miejscowości jednocześnie : z Gusina, Bronowa i Uniejowa – tj. miejscowości, które mocno są wpisane w życiorys Marii Konopnickiej.

Na szlaku na wędrowców czekały różne atrakcje: konkurs wiedzy o M. Konopnickiej, konkurs na hasło ekologiczne pt. ”Gdy wokół nas nie widać śmieci – lepszy pomysł w głowie zaświeci”, pomniki przyrody, strumyki, lasy, bagna, pola, łąki, grzyby, dzikie zwierzęta…

Na szczęście wszyscy wrócili cali, zdrowi i radośni, z wykonanymi zadaniami konkursowymi. A na mecie usytuowanej na terenie SOSW w Stemplewie na piechurów czekała gorąca zupa, ognisko, przy którym mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami. Poczęstunek umilał zespół śpiewając wspólnie z uczestnikami turystyczne piosenki.

Za udział w rajdzie i w konkursach drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.
[nggallery id=182]