Obóz sportowo-zdrowotny w Ustroniu 2015

W dniach 02 -15.08.2015 r. odbył się obóz sportowo zdrowotny dla 30 dzieci z terenów wiejskich w górach Beskidu Śląskiego.
Na bazie przepięknego Centrum Szkoleniowo Rekreacyjnego „Park Poniwiec” w Ustroniu wypoczywały dzieci i młodzież z gmin: Świnice Warckie , Grabów, Uniejów, Witonia i Drzewce. Kadrę obozu tworzyli członkowie Stowarzyszenia Mamy Wielkie Serca – nauczyciele wychowawcy SOSW w Stemplewie.
Zapewniono dzieciom atrakcyjny program sportowo – rekreacyjny oraz poznawczy, który w znaczący sposób wspierał rozwój fizyczny i intelektualny dzieci, a także dawał możliwość relaksu i wypoczynku. Uczestnicy obozu korzystali ze wszystkich dostępnych atrakcji obiektu: basenów zewnętrznego i wewnętrznego, boisk sportowych, siłowni, bilardu i gier zręcznościowych. Organizowane były zajęcia sportowe, kulturalne, plastyczne i muzyczne m.in. nauka piosenek turystycznych i pląsów, „Wakacyjny Przegląd Talentów”, dyskoteki. Dużą atrakcją dla uczestników obozu były wycieczki piesze i autokarowe. Zdobyliśmy m.in. szczyt Czantoria Wielka, wjechaliśmy i weszliśmy na górę Równica, odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej w Ustroniu i Istebnej gdzie dowiedzieliśmy się bardzo dużo o bogatej faunie i florze Beskidów. W trakcie całodniowej wycieczki autokarowej wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Beskid Śląski i Żywiecki: odwiedziliśmy „Chatę Kawuloka”, gdzie zapoznano nas z tradycjami żyjących górali, poznaliśmy historię skoczni Malinka i Pałacyku Prezydenckiego w Wiśle, wjechaliśmy kolejką na górę Żar, aby podziwiać panoramę Beskidu Żywieckiego. Na górze Równica korzystaliśmy z głównej atrakcji Parku Extreme czyli toru saneczkowego Roller Coaster. Odwiedziliśmy także Leśny Park Niespodzianek, gdzie spotkaliśmy ciekawe zwierzęta oraz uczestniczyliśmy w pokazie karmienia ptaków drapieżnych.
Dzięki hojności właściciela Firmy Eltrans pana Ryszarda Andrysiaka uczestniczyliśmy w 2,5 godzinnej wycieczce „Wiślańską ciuchcią”.
Podsumowaniem obozu była wizyta w Chlebowej Chacie, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”.
To już kolejny obóz zorganizowany przez Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, w trakcie którego dzieci mogły przeżyć wspaniałą przygodę w górach, a którą można podsumować słowami – „Gór mi mało, trzeba mi więcej…”. Dziękuję Prezesowi Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca” panu Andrzejowi Zielonka, właścicielowi firmy Eltrans panu Ryszardowi Andrysiakowi oraz kadrze obozu panią Marlenie Jaśkiewicz, Ewie Kolasa, Elżbiecie Łukasiewicz, panu Radomirowi Kacprzakowi za pomoc i pracę włożoną w realizację tego przedsięwzięcia.
Kierownik obozu
Piotr Łukasiewicz