Półkolonie 2019

W dniach 01.07.2019 do 12.07.2019r. odbyły się w Stemplewie  półkolonie letnie dla dzieci z ternu gminy Świnice Warckie, dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” środków finansowych z Urzędu Gminy Świnice Warckie.  Półkolonie  odbyły się na bazie ZPEWIR w Stemplewie.

Ich  głównym celem było pokazanie dzieciom szeregu możliwości na aktywne i przyjemne spędzenie czasu w wakacje oraz rozwój artystyczny dzieci i młodzieży i pobudzenie ich kreatywności. Uczestnicy rozwijali swoje zainteresowania oraz rozbudzali pasje poprzez udział w różnych warsztatach.

Urozmaiceniem były wycieczki:- do Uniejowa – kąpiel  w basenach termalnych,  oraz nad zbiornik Jeziorsko- rowerki wodne.

Bardzo dużo emocji przysporzyły dzieciom zajęcia na świeżym powietrzu: rajdy piesze, zawody sportowe,  podchody w lesie- gra w której  zadania   wymyślali dla siebie nawzajem chłopcy i dziewczynki. Piosenki i tańce, które grupa zaprezentowała na VIII Dniu Rodziny w Stemplewie. Poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego na zajęciach  sportowo- turystyczno – krajoznawczych, które miało na celu obcowanie z naturalnym środowiskiem, zapewnienie dzieciom alternatywnych form rozrywki, będących opozycją do spędzania czasu przed komputerem. Poznanie regionu, wycieczki piesze po okolicy, spacer do lasu ścieżką edukacyjno – przyrodniczą. Uczestnictwo w różnych formach aktywności fizycznej, grach i zabawach sportowych, dało możliwość przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, współdziałania, poprawy tężyzny fizycznej i ogólnej sprawności organizmu.

Warsztaty twórcze wpłynęły  w znaczący sposób na rozwój wyobraźni wśród uczestników półkolonii.  Pozwoliły  uwierzyć we własne możliwości i zdolności. Sprawiły prawdziwą radość i  poczucie własnoręcznego wykonania czegoś ładnego, czegoś własnego. U osób nieśmiałych udany efekt pracy przyczynił się do umocnienia poczucia własnej wartości.

 Cieszymy się, że ten czas był dla uczestników półkolonii  alternatywą do siedzenia   w domach. Bardzo dziękuje wszystkim wychowawcom,  którzy prowadzili zajęcia na półkoloniach, aby dzieci i młodzież atrakcyjnie spędziła czas na wypoczynku. Mamy nadzieję, że za rok będziemy się równie dobrze bawić.