SZKOLENIE DLA KADRY OŚWIATOWEJ I SAMORZĄDOWEJ w ZŁOTYM POTOKU

SZKOLENIE DLA KADRY OŚWIATOWEJ I SAMORZĄDOWEJ w ZŁOTYM POTOKU…
DOTACJE DLA EDUKACJI… ZRÓDŁA   FINANSOWANIA PROJEKTÓW… ORGANIZACJE GRANTODAWCZE…

Szkolenie trwało trzy, intensywnie spędzone dni w Jurze Krakowsko Częstochowskiej i łączyło ważne tematy zdobywania, pozyskiwania funduszy dla  szkół z aktywnym wypoczynkiem.zloty_potok_09_065.jpg Dopisała pogoda, frekwencja uczestników oraz wykładowcy, którzy potrafili przybliżyć ciekawe projekty dla młodzieży i dać praktyczne wskazówki z jakich źródeł i na jakim szczeblu można pozyskać pieniądze na realizację własnych działań edukacyjnych, wychowawczych, szkoleniowych. Część wprowadzającą w programy MŁODZIEŻ, COMENIUS  prowadził Maciej Osuch – wieloletni rzecznik praw dziecka, pasjonat, interesująca osobowość, zawsze przygotowany i konsekwentny w swoich działaniach na rzecz rozwoju wychowania i edukacji. Warsztaty praktyczne zrealizował Prezes Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca”, który ma już bogate wieloletnie doświadczenie w zdobywaniu funduszy dla rozwoju placówki w Stemplewie i na liczne działania statutowe. Nie ma gotowych rozwiązań, trzeba pisać, planować, projektować i nie bać się wyzwań, ani pierwszych porażek. Tylko upór, zaangażowanie, konsekwencja, wytrwałość i praca zespołowa dadzą fekty.Jest obecnie wiele możliwości z których warto korzystać. Druga część wyjazdu to aktywny wypoczynek i poznawanie Jurajskiego piękna.

Mieszkaliśmy w malowniczej gminie Janów – Złotej Krainie Pstrąga. Za ośrodkiem „ Harcówka” przebiegała piękna trasa spacerowa- strumyki, Źródło Marzeń, stary młyn, jaskinie, groty, powalone drzewa, leśne jeziora i piękna ścieżka do pstrągarni – hodowli pstra tęczowego. Oczywiście spróbowaliśmy tej królewskiej, przepysznej ryby.

Podczas krótkiej wycieczki z przewodnikiem zwiedziliśmy Dworek Krasińskiego, zobaczyliśmy Pałac Raczyńskich, ruiny zamków Mirów i Bobolice, piliśmy wodę z cudownych źródeł i spotkaliśmy pustelników. Ale najpiękniejsze były spotkania z przyrodą w dolinie rzeki Wiercicy z jej licznymi źródłami krasowymi, skałami i jaskiniami. Zachwyciło nas pole przebiśniegów, które tak licznie wysypały iż wszyscy ostrożnie stawiali stopy, aby nie zadeptać tych delikatnych oznak wiosny.

Ponieważ na szkoleniu licznie reprezentowana była kadra pedagogiczna, to na pewno narodziło się sporo pomysłów zorganizowania tak atrakcyjnej wycieczki dla swoich młodych podopiecznych. I tu warto wyciągnąć wnioski ze szkolenia – może jakiś projekt dla pozyskania funduszy… może coś z ekologii, turystyki, a  może jeszcze inaczej…
A oprócz tego można będzie zastosować wiedzę dotyczącą zasad organizacji wycieczek szkolnych, bo i o tym była mowa na jednym ze spotkań szkoleniowych podczas pobytu
w Złotym Potoku.

CZY BYŁO WARTO SKORZYSTAĆ Z OFERTY STOWARZYSZENIA ?
MAMY NADZIEJE, ŻE TAK I ZAPRASZAMY…

[svgallery name=”szkolenie-dla-kadry-oswiatowej-i-samorzadowej-w-zlotym-potoku” link=”Zapraszamy do galerii”]