TAŃCZYLIŚMY PO RAZ PIĄTY

15 czerwca 2016 roku mieliśmy przyjemność gościć kolejny już raz amatorskie zespoły taneczne. Przegląd Taneczny „W Sercu Taniec” w Stemplewie zyskała prestiż dzięki wsparciu Regionalnego Centrum Pomocy Społecznej i Stowarzyszeniu „Mamy Wielkie Serca” oraz  Gminie Uniejów. Impreza była adresowana do dzieci ze szkół specjalnych i masowych, które występowały w czterech kategoriach : przedszkola, szkoły specjalne i integracyjne, szkoły podstawowe i gimnazja. Pozwoliła na integrację ludzi z różnych środowisk, których wspólną pasją jest taniec i  chęć prezentacji przed szerszą publicznością.
Dopisały humory, nastrój i nie zawiodła nawet pogoda. Po raz pierwszy z uwagi na ilość zgłoszonych uczestników Przegląd odbył się w plenerze. Organizatorzy pozwolili sobie wykorzystać  atrakcyjny teren ośrodka, który zrobił na przyjezdnych bardzo duże wrażenie. Przegląd Taneczny oficjalnie  otworzył  Dyrektor  SOSW w Stemplewie p. Andrzej Zielonka. W klimat imprezy wprowadzili nas swoim występem zaproszeni goście ze Szkoły Tańca Katarzyny Kałuziak w Sieradzu, zasiadający równocześnie w loży jury: Karolina Wilczyńska- instruktorka mażoretek, była tamburmajorka zespołu „Akcent”; Piotr Chojnacki aka Bboy Chojas- tancerz zduńskowolskiej grupy Hip Hop Human Dance, Boogie Moves, Wypas Po Sampas, obecnie członek grupy Jammin Crew, instruktor tańca hip hop, locking czy house, zajmuje się także m.in.cyrkową sztuką diabolo;  Anil Melwin Machado- pochodzący z miasta Vasai w Indiach tancerz, instruktor tańca Bollywood, uczy Kalari i Jogi. Pieczę nad komisją sprawowała  p. Jolanta Wawrzyniak, doświadczony pracownik naszego ośrodka, zajmująca się oprawą artystyczną podczas wielu uroczystości szkolnych.
Warto dodać, iż z roku na rok  impreza cieszy się coraz większym  zainteresowaniem oraz poziomem prezentowanych układów choreograficznych. Uczestnicy i ich opiekunowie przywiązują niebywałą uwagę do estetyki występu, prezentują ciekawe stroje. Pomimo dużej konkurencji wśród występujących, dało się zauważyć zadowolenie, radość z zabawy, integrację, a przede wszystkim zdrową rywalizację.
Jury kierując się ustalonymi kryteriami  ogłosiło następujące wyniki:
Kategoria I – Przedszkola:
I miejsce: „Przedszkolny Zespół Taneczny 6-latki” – Gminne Przedszkole w Brudzewie
II miejsce: „Mali Odkrywcy”- Niepubliczne Przedszkole „Mały Odkrywca” w Turku
III miejsce: „Zespół Taneczny”- Gminne Przedszkole w Brudzewie
Kategoria II – Szkoły Specjalne i Integracyjne:
I miejsce: „Fenix” – SOSW Rychwał
II miejsce: „Taneczna Załoga JIM”- Fundacja Jaś i Małgosia w Łodzi i  „Folk Dance” – ZSS Nr4 w Łodzi
III miejsce: „Kolor Dance” – SOSW Łask
Kategoria III – Szkoły Podstawowe:
I miejsce: „Dobra Dance” – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Dobrej
II miejsce: „Spoko Ziomki” – Szkoła Podstawowa w Świnicach Warckich
III miejsce: „Perełki” – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Brudzewie
Kategoria IV – Gimnazja:
I miejsce: Paulina Stawicka- Zespół Szkół w Uniejowie
II miejsce: „Zespół Cheerleaderek z Gimnazjum”- Gimnazjum im.J.Pawła II w Łęczycy
III miejsce: „Tęczowy Kwartet”–Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza„Tęcza”w Kutnie
Przewodnicząca jury podkreśliła, że tak naprawdę wszyscy, którzy wystąpili w Przeglądzie, są zwycięzcami, gdyż zaczęli swoją przygodę z tańcem, a to zostaje w człowieku na całe życie. Od początku istnienia imprezy taniec zagościł w wielu sercach. Organizatorów cieszy ich rozmiar i utwierdza w przekonaniu, ze praca dorosłych  ma sens, a w młodych tancerzach drzemie potencjał…

ZOBACZ ZDJĘCIA