TERAPIE! WYPOCZYNEK! ATRAKCJE!!!

TURNUS REHABILITACYJNY W STEMPLEWIE… TERAPIE! WYPOCZYNEK ! ATRAKCJE!!!
 
dsc01756-225.06.2010 rozpoczął się kolejny turnus w Stemplewie. Na bazie ośrodka Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca co roku obejmuje wsparciem dużą grupę osób niepełnosprawnych skierowanych przez PCPR na rehabilitację. W tym roku w placówce przebywa prawie 100 osób- dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z opiekunami. Jest tradycyjnie duża grupa z Ostrzeszowa , z Koluszek i sporo osób indywidualnych. Jest duża grupa osób na wózkach. Wielu z nich to nasi przyjaciele z poprzednich lat, którzy mówią, iż tu czują się swobodnie, miło, a przede wszystkim ich dzieci i podopieczni korzystają z bardzo wielu form rehabilitacji codziennie. Bo w Stemplewie jest 10 grup i 10 form rehabilitacji prowadzonej od śniadania do obiadu. Ten czas to ciężka praca zarówno dla rehabilitantów jak i olbrzymi, ale efektywny wysiłek dla uczestników. Hipoterapia, hydroterapia, masaże, gimnastyka korekcyjna, rehabilitacja ruchowa, muzykoterapia metoda Knilla, logopedia, terapia pedagogiczna, arteterapia – jest co robić, ale i efekty są widoczne. Uczestnicy wiedzą iż te zajęcia, znacząco wpływają na poprawę sprawności fizycznej jak i psychicznej .
 
Wszystkich zakwalifikowanych na turnus przebadała pani doktor ze Świnic Warckich, która wspiera opieka medyczna turnus. Po ciężkiej pracy konieczny jest wypoczynek i niezbędne różne atrakcje. Popołudniami oraz w sobotę i w niedzielę dla uczestników przygotowane zostały atrakcyjne zajęcia. Mieli już okazję realizować się na  warsztatach plastycznych, zajęciach sportowych, dyskotekach. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się wieczory karaoke. Wieczorami śpiewali i pląsali przy ognisku. Nawiązały się przyjażnie zarówno między młodymi podopiecznymi, jak i rodzicami i opiekunami, którzy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami , radościami i kłopotami. W sobotę zorganizowano wyjazd do Uniejowa . Uczestnicy mieli możliwość obserwacji walk rycerskich oraz jarmarku średniowiecznego. Były zabawy plebejskie, kiermasze, dużo zakupów i radości. W godzinach wieczornych odbył się koncert zespołu Blue Cafe. Do końca zostali najwytrwalsi  fani tych artystów. Z ogromnym zainteresowaniem uczestników spotkał się pokaz sztuk magicznych pana Macieja Dudy, który został zaproszony do przeprowadzenia czarodziejskiego spektaklu. Potrafił zaangażować wszystkie dzieciaki i wielu z nich brało bezpośredni udział w „czarowaniu”. A zachwyty i zadziwienia na buziach dzieciarni odbijały się wielką radością na twarzach dorosłych. Pozytywnych wrażeń dostarczyły uczestnikom zajęcia zaprezentowane przez zespół ludowy „Świniczanki” ze Świnic Warckich. Podczas nich goście poznali kulturę regionu, tradycje, stroje i piosenki ludowe. Smakowały wspólnie przygotowane na warsztatach sałatki i kiełbaski upieczone w ognisku. Plenerowa zabawa z muzyką ludową trwała do późnego wieczoru. Ale to nie był koniec niespodzianek. Efektownym i niezapomnianym widowiskiem był „teatr ognia” zaprezentowany przez grupę ze Stowarzyszenia Historyczno Kulturalnego „Dworzanie” z Uniejowa. Na tle ciemnego nieba migotały, błyskały  ognie w rytm świetnie dobranej muzyki. Młodzi artyści i ich występ spotkali się z wielkim aplauzem ze strony publiczności. Koniec wieńczy dzieło, więc jeszcze były fajerwerki i sztuczne ognie. Trudno było zasnąć po tych wrażeniach .
Rozstanie w sobotę 10 lipca 2010 roku – dyplomy, podziękowania, nagrody i smutek, że tak szybko, że dopiero nawiązały się prawdziwe przyjaźnie i żal się rozstawać! Nawet pogoda nam w czasie turnusu dopisała, słoneczko przygrzewało prawie codziennie. Wszystko jednak kiedyś się kończy, turnus też, ale nic straconego możemy znowu się spotkać.
 
 
 ZAPRASZAMY do STEMPLEWA za ROK!!!!!!!!