V Dzień Rodziny

Dzień Rodziny w Stemplewie to już wizytówka imprezy plenerowej w naszej gminie. W niedzielę 10 lipca na placu OSP Stemplew odbył się V Dzień Rodziny, to coroczna  wielopokoleniowa  impreza integracyjna. W tym roku nie mogło być inaczej, uczestników przywitała specjalnie zamówiona słoneczna  pogoda.  Ideą festynu jest promowanie zdrowego stylu życia, zorganizowanie alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu poprzez wspólną zabawę, poprawienie relacji z bliskimi, promowanie pozytywnego obrazu rodziny, zacieśnianie więzi międzypokoleniowej.
Swoją obecnością na festynie uświetnili przedstawiciele władz gminy i powiatu: Wójt Gminy Świnice Warckie pan Krzysztof Próchniewicz, Radny Powiatu Łęczyckiego pan Edward Cymmer,  Prezes  Gminnej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich pan Grzegorza Stasiak. Oraz przyjaciele festynu: Ryszard Andrysiak, Państwo Dorota i Sylwester Skonieczni, Państwo Emilia i Henryk Krysiak, Prezes Ligii Obrony Kraju w Świnicach Warckich pana Andrzeja Jędrzejczak i zespół muzyczny „Twist”.
Dzień Rodziny był okazją do zaprezentowania przez dzieci, które uczestniczyły w półkoloniach letnich programu artystycznego, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły do dwóch utworów. Goście  i zgromadzeni uczestnicy festynu gromkimi brawami nagrodzili dzieci za piękny występ. Orkiestra Dęta  w Stemplewie przywitała zgromadzonych ludzi i  przedstawiła kilka utworów  muzycznych ze swojego repertuaru wraz z pokazem  grupy tanecznej.
Na otwarcie festynu organizatorzy zaprosili wszystkich na niespodziankę słodki, przepyszny tort z okazji pięciolecia Dnia Rodziny.  Rodzice dzieci z półkolonii upiekły przepyszne ciasta, babeczki i rogaliki dla zgromadzonych uczestników festynu.
Teren Ochotniczej Straży Pożarnej w niedzielne popołudnie zamienił się w wielkie miasteczko rozrywki dla rodzin z dziećmi- dmuchane zjeżdżalnie, rowerki wodne  zapewniły moc atrakcji  dla młodszych uczestników imprezy. W czasie trwania festynu, dzieci mogły poddać się metamorfozie i zamienić w piratów, motyle, wróżki, kwiatki, tygrysy i wiele innych; czarów tych dokonywała grupa malująca buźki, specjalnymi kredkami do twarzy; kolejka chętnych stale się powiększała, a na twarzach najmłodszych widać było duże zadowolenie. Odbyły się  również zajęcia rozwijające zdolności manualne dzieci i ich rodziców, kwiatki z wióra osikowego, każdy mógł wziąć sobie wykonany kwiat na pamiątkę do domu. Każdy znalazł coś dla siebie i nie było czasu na nudę. Organizatorzy przygotowali konkursy wiedzowe o regionie, profilaktyczne. Test okazał się wielką atrakcją dla uczestników imprezy, pogłębiający wiedze o naszej historii. Równocześnie odbywał się podobny test dla rodzin z zakresu  profilaktyki uzależnień. Konkurs miał na celu uświadomienie dzieciom i ich rodzicom zasady właściwego postepowania względem siebie i w sytuacjach zagrożenia. Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Urząd Gminy Świnice Warckie.
Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w różnych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych: bieg w workach, z piłką. Ale jedną  z najbardziej ekscytujących dla wszystkich atrakcją, jest przeciąganie liny w dwóch grupach: kobiet i mężczyzn. Doping publiczności  był wspaniały!
Przez cały czas trwania uroczystości odbywał się konkurs strzelecki LOK prowadzony przez pana Andrzeja Jędrzejczaka wraz z kolegami. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy.
Na zakończenie festynu odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami oraz zabawa plenerowa z zespołem Twist.
Każdego roku Dzień Rodziny cieszy się ogromnym  zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy, sponsorom, mieszkańcom. Dzięki wspólnemu  wysiłkowi, mogliśmy sprawić przyjemność dzieciom  i przyczynić się do integracji naszej lokalnej społeczności. Kolejny raz udało się udowodnić, że chcieć to móc, a współpraca łączy.