VI INTEGRACYJNY FESTIWAL PIEŚNI KU CZCI ŚWIĘTEJ FAUSTYNY „MIŁOSIERNE NUTKI”

Organizatorzy Festiwalu składają serdeczne podziękowanie wszystkim zespołom zaproszonym gościom oraz publiczności za bardzo liczny udział i miłą atmosferę.
W festiwalu wzięły udział następujące zespoły:
Schola „Effatha” z Parafii Chwalborzyce Solistka Katarzyna Zelba Zespół śpiewaczy Włościanki z Wielenina Zespól instrumentów perkusyjnych „Mały Big Band „ z Łodzi Zespół śpiewaczy „Świniczanki” z Kapelą Ludową z Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich Zespół „Balbinki” ze Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy Zespół wokalny „Mała Pozytywka” z Gimnazjum w Świnicach Warckich Zespół Ludowo-Biesiadny Bielanki z Białej Panieńskiej gm. Rychwał Zespół „Świetlicowe Nutki” ze Świetlicy Integracyjnej „Razem”
przy Stowarzyszeniu Mamy Wielkie Serca w Świnicach Warckich Zespół muzyczny „Pozytywka” z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie Zespół Wokalny „Cantabile” z Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich Zespół Polesianki z gminy Wartkowice Zespół ze Stowarzyszenia Studio Integracji z Łodzi Cele Festiwalu zostały osiągnięte. Zapraszamy za rok.
Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Faustyny w Świnicach Warckich Urząd Gminy w Świnicach Warckich Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” w Świnicach Warckich Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej Komitet Rozbudowy Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Faustyny Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Między Wartą a Nerem”
Dyrektor Festiwalu
Tadeusz Bednarek

VI Integracyjny Festiwal Pieśni ku czci Świętej  Faustyny „Miłosierne Nutki” Świnice Warckie 2014.
Stało się już tradycją, że dzieci ze Środowiskowej Świetlicy Integracyjnej „Razem”, biorą udział w Festiwalu ku czci Św. Faustyny.  VI Integracyjny Festiwal Pieśni ku czci Świętej  Faustyny „Miłosierne Nutki” Świnice Warckie 2014, uradował wszystkich piękną pogodą, która zachęcała uczestników festiwalu do pięknego śpiewu, modlitwy i integracji z drugim człowiekiem. „Świetlicowe Nutki” zaśpiewały w tym roku trzy piosenki: „This little life of mine”,  „Alleluja i hosanna”, „Faustyna przypomina”. Dzieci były bardzo zadowolone, że już kolejny raz mogły zaprezentować się przed tak dużą publicznością i pokazać, w jaki sposób można modlić się śpiewem i tańcem. Ich pełen ruchu i radości występ wywołał duży aplauz.
Wzorem lat ubiegłych festiwal poprowadziła  wicedyrektor SOSW w Stemplewie – A. Bryzgalska – sekretarz Stowarzyszenia Mamy wielkie Serca, gości przywitał dyrektor festiwalu p. T. Bednarek. Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie Prezes Stowarzyszenia Mamy Wielkie Serca – p. A. Zielonka i Wójt gminy Świnice Warckie – p. K. Próchniewicz. Na scenie wystąpiło wiele zespołów, które zaprezentowały pieśni i piosenki o tematyce religijnej. Każdy z uczestników i opiekunów grup, otrzymał pamiątkowy obrazek z postacią Św. Faustyny. Każda z obecnych osób, miała okazję posilić się pysznym pączkiem, obiadem i kiełbaską z ogniska ufundowanymi przez firmę ELTRANS i Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca.
O godzinie 15.00 wszyscy udali się do Sanktuarium by wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Festiwal uświetnił występ Studia Integracji w Łodzi pod przewodnictwem p.K. Cwynara.
Dziękujemy bardzo za umożliwienie wzięcia udziału w festiwalu, do zobaczenia za rok!
E.Zgoda

[nggallery id=179]