VIII Wielka Wigilia Integracyjna 2018

13 grudnia 2018 r. na terenie Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie odbyła się Wielka Wigilia Integracyjna. To już ósmy raz placówka była gospodarzem tej uroczystości. Przygotowania do niej trwały od początku listopada. Dzieci i młodzież podczas zajęć poznawali zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, wykonywali ozdoby choinkowe, świąteczne stroiki, dekorowali klasy, świetlice, korytarze. Podczas zajęć kulinarnych tradycyjnie już w wypiekano pyszne pierniki i przygotowywano różne potrawy wigilijne. W uroczystości  oprócz uczniów ZPEWiR wzięła udział grupa młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie.

Impreza  rozpoczęła się występem młodzieży – przedstawiono Jasełka „Powitajmy Maleńkiego” . Po inscenizacji i krótkiej modlitwie wszyscy uczestnicy Wigilii łamali się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Później nadszedł czas na ucztę . Na stołach nie zabrakło typowych polskich świątecznych dań – była ryba, kapusta z grochem, makiełki i wiele innych pyszności.

Po tej uczcie dla podniebienia nadszedł czas na prezenty. Z dalekich stron zawitał do naszych dzieci Mikołaj. Każde dziecko zostało przez niego obdarowane paczką z łakociami. Prezentem został obdarowany także każdy z ośrodków biorących udział w Wigilii. Podziękowaniem dla Mikołaja były wiersze i kolędy prezentowane przez kolejne klasy.

Taka impreza to oczywiście wyzwanie dla gospodarzy, ale wiadomo, że oprócz sprawnej organizacji potrzebne są nie małe środki finansowe. Wigilia odbyła się dzięki dotacji ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi oraz Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca”.

Wszystkim bardzo dziękujemy.

ZDJĘCIA