„Wiatr w żagle” podsumowanie WOŚP 2020

Rekordowa suma zebrana na terenie gminy Świnice Warckie
13.800,00zł
Założona w 1993 roku fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jedna z organizacji pozarządowych cieszących w Polsce największym zaufaniem społecznym. Już po raz 28. w drugą niedzielę stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. W 2020 roku celem było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. By operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.
W tym roku łapiemy „Wiatr w żagle” i płyniemy do przodu
W niedzielę 12 stycznia wolontariusze z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świnicach Warckich oraz uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych i Rehabilitacyjnych ze Stemplewa zbierali pieniądze do puszek i przekazywali ofiarodawcą serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Wolontariusze oraz ich opiekunowie jak co roku swój sztab mieli w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie mogli odpocząć i ogrzać się, choć w tym roku pogoda wyjątkowo dopisała, więc już od wczesnych godzin rannych kwestowali w różnych punktach na terenie całej gminy.
O godzinie 14.00 swoje mecze rozegrali piłkarze LKS Świnice Warckie – seniorzy, Trampkarze, Oldboje Świnice Warckie, MKS Górnik Łęczyca- dziewczyny, drużyna młodzieżowa FC Juventus oraz Samorządowcy naszej gminy. Emocji nie brakowało zarówno na boisku jak i wśród rozentuzjazmowanej publiczności. Turniej zorganizowany przy współpracy LKS Świnice Warckie, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Świnickiej oraz Samorządowców.
Skoro gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie mogło zabraknąć naszej orkiestry, czyli Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stemplewa pod batutą kapelmistrza Grzegorza Stasiaka, swój koncert dał też Zespół Ludowy „Świniczanki” ,oraz Schola „Effata” a o godzinie 18 jak co roku rozpoczęło się orkiestrowe licytacje, bez której nie mogła by się odbyć żadna impreza WOŚP. Do wylicytowania były między innymi: pilarka spalinowa, trening z zawodnikiem MMA Marcinem Tyburą, rękodzieła artystyczne, vouchery od naszych licznych darczyńców (m. in. na zabiegi kosmetyczne, zabiegi fryzjerskie damskie oraz męskie, sesja zdjęciowa, pizzę, wymianę opon, umycie samochodu i inne ) a także drobne sprzęty do użytku domowego oraz okazjonalne gadżety 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Licytacje były pełne emocji, ale to nie gadżety, vouchery czy inne upominki były dziś najważniejsze, ale szczytny cel, który połączył wszystkich mieszkańców Gminy Świnice Warckie w ten jeden dzień w roku. Osoby licytujące ani przez chwilę nie szczędziły pieniędzy na rzecz dzieci.
Na koniec odbyło się losowanie głównej nagrody – roweru, który trafił w ręce Igi, której serdecznie gratulujemy.
Jako szef sztabu chciałabym podziękować przede wszystkim grupie wolontariuszy, członkom Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca”, nauczycielom ZPEWIR ze Stemplewa, nauczycielom Zespołu Szkolno –Przedszkolnego ze Świnic Warckich, członkom LKS Świnice Warckie bez których ta impreza nie miała by sensu. To wolontariusze, ludzie dobrego serca są siłą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego jednego dnia wszyscy chcą być jedną wielką orkiestrową rodziną, która swą siłę czerpie z pomagania innym.
Dziękuję darczyńcom, wszystkim razem i każdemu z osobna, bo tego jednego dnia potrafią oni pokazać, że nie ważne co posiadają, lecz ważne jest czym potrafią się podzielić z innymi. Dziękuję też Urzędowi Gminy Świnice Warckie z Panią Wójt Sylwią Bartczak, Radnym Gminy i Powiatu.
Dobro zawsze wraca dlatego, dlatego dzielmy się dobrem nie tylko w ten jeden dzień. Mieszkańcom Gminy Świnice Warckie, dziękuję za każdą złotówkę, bo to w sumie uzbierało się na pomoc dla potrzebujących.
A teraz dla zachowania statystyki:
Ogółem na terenie gminy Świnice Warckie zebraliśmy na rzecz WOŚP rekordową sumę 13.800,00zł

Sie ma
Szef sztabu
Ewa Krawczyk