Wielka Wigilia Integracyjna w Stemplewie 2014

rcps-pfron-smws

11 grudnia 2014 roku w Stemplewie odbyło się spotkanie integracyjne podsumowujące projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca „ w Świnicach Warckich w ramachDSC_0863 dotacji Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Było świątecznie , wzruszająco i radośnie. 165 młodych uczestników z Ośrodka w Stemplewie ,Świetlicy Integracyjnej „RAZEM” i Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie wraz z kadrą , gośćmi , przedstawicielami rodziców zasiadło przy wspólnej wieczerzy. Pięknie przybrane stoły , oświetlona i udekorowana sala, choinki ubrane w ozdoby wykonane przez dzieci na warsztatach świątecznych stwarzały wspaniałą atmosferę. Pachniało pierniczkami i wigilijnymi potrawami. Gospodarzami uroczystości byli podopieczni Ośrodka w Stemplewie. To oni pod kierunkiem kadry od listopada przygotowywali się do święta. Były jasełka ukazujące tradycyjne polskie świętowanie , przeplatane pięknie wykonanymi kolędami. Modlitwa , łamanie opłatkiem i życzenia składane wzajemnie i bardzo osobiście. Wieczerzę obsługiwali uczniowie szkoły zawodowej –przyszli kucharze, cukiernicy i hotelarze. Sprawili się jak zawsze znakomicie i na żadnym stole nie zabrakło żadnej z wigilijnych potraw. A ich smak chwalili wszyscy uczestnicy wieczerzy.
W tym roku obok Mikołaja , który zmęczony podróżą zasiadł na fotelu-paczki wręczali dzieciom –szef Mikołaj –dyrektor A. Zielonka i jego zastępcy jako pomocnicy świętego . Było wiele radości , troszkę przeplatanej strachem wśród przedszkolaków i dużo miłych słów. Nikt nie otrzymał rózgi .
W trakcie spotkania podsumowano konkurs na szopkę bożonarodzeniową i ozdobę świąteczną- wszystkie grupy uczestników otrzymały wspaniałą nagrodę do wykorzystania w swojej placówce.
Swoją obecnością zaszczycili nas również goście- przedstawiciele samorządów, duchowni, przyjaciele, sponsorzy . Wielu z nich wsparło akcję Zostań Świętym Mikołajem i oni w trakcie spotkania zostali wyróżnienie Złotym Sercem – a było ono przygotowane przez uczniów na warsztatach kulinarnych –słodkie piernikowe wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do zrealizowania spotkania w tak dobrej atmosferze. Wielka Wigilia Integracyjna jest dla naszych podopiecznych wzorem do wspólnego świętowania w domu , rodzinie przy zachowaniu tradycji, obyczajów , a dla części spotkaniem , które na długo pozostanie w ich pamięci jako dobry , pełen ciepła i serdeczności dzień. Były przy stołach również puste miejsca dla przyjaciół, którzy nie mogli być z nami – ale wiemy ,że nas wspierają i pamiętają o nas .
Wszystkim życzymy – ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<