WOŚP 2016

Druga niedziela stycznia to dzień kiedy otwiera się wiele ludzkich serc. Otwiera się na pomoc drugiemu człowiekowi. Dzieje się to za sprawą Jurka Owsiaka i jego fundacji. 10 stycznia po raz 24 zagrały trąby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrały one również i w Świnicach Warckich. Gdzie za sprawą Stowarzyszenia Mamy Wielkie Serca i współorganizatorów: Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Juliana Tuwima w Stemplewie; Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich; Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Świnicach Warckich; Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich; Urzędu Gminy w Świnicach Warckich; Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich; Ochotniczej Straży Pożarnej w Stemplewie; Lidze Obrony Kraju w Świnicach Warckich, mogliśmy uczestniczyć w zbiórce pieniężnej oraz spotkaniu, na którym odbyła się licytacja zgromadzonych przedmiotów oraz loteria, w której nagrodą główną był rower. Zbiórka finansowa w tym roku miała na celu wsparcie pediatrii oraz godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.
Zbiórkę pieniężną jak co roku przeprowadzili wolontariusze z gimnazjum i szkoły podstawowej. Niestrudzeni i zadowoleni mogli ogrzać się przy kubku gorącej herbaty i zjeść pyszną zupę ufundowaną przez Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca, w siedzibie sztabu, który stacjonował w Gminnym Ośrodku Kultury. Wolontariusze za swoją ciężką pracę otrzymali pamiątkowe gadżety, a były to smycze i startery sieci komórkowej PLAY.
Tradycją stało się, że nasz popołudniowy finał rozpoczyna parada orkiestry dętej OSP ze Stemplewa, pod dyrygenturą kapelmistrza Grzegorza Stasiaka. I tak było w tym roku. Orkiestra zaprezentowała nam się w mini recitalu utworów muzycznych. Imprezę uświetnił swym występem zespół wokalny z gimnazjum „Mała Pozytywka”, pod opieką pani Izabeli Ożadowicz. Dziewczyny zaprezentowały swe talenty wokalne śpiewając utwory o tematyce świątecznej w języku angielskim. Zatańczyły brawurowo dwa utwory. Rozgrzewając tym zziębniętą publiczność. Jednak prawdziwe emocje zaczęły się podczas licytacji. Pomimo zimna atmosfera podczas licytacji była gorąca. Licytowane przedmioty uzyskiwały rekordowe kwoty. A humor prowadzącego udzielał się wszystkim zgromadzonym. Jakież było zaskoczenie prowadzącego gdy licytowana przez niego koszulka WOŚP uzyskała sumę 200 złotych. Następne zaskoczenie podczas licytowania rzeźby anioła, który osiągnął również rekordową sumę 210 złotych. Tego wieczoru mieliśmy jeszcze kilka takich niespodzianek i tak m.in. druga koszulka WOŚP – 120 i 85 złotych, szalik kibica LKS Świnice Warckie – 65 złotych. Udało nam się jeszcze wylicytować wiele innych przedmiotów po bardzo atrakcyjnych cenach. Łączna suma licytacji to 1500 złotych. Po zakończonej licytacji odbyło się losowanie roweru. Szczęśliwym zwycięzcą został kapelmistrz orkiestry ze Stemplewa, pan Grzegorz Stasiak. Gratulujemy zwycięzcy. Około godziny 20.00 rozbłysło światełko do nieba sponsorowane przez Pana Ryszarda Andrysiaka, właściciela firmy „ELTRANS” z Chorzowa.
Trudno jeszcze w chwili obecnej podać dokładną kwotę przeprowadzonej zbiórki, ale kwota ta to ponad 7000 tysięcy złotych.
Dziękujemy wszystkim, ofiarodawcom, organizatorom i współorganizatorom oraz wszystkim mieszkańcom gminy za wyrozumiałość i poparcie. Ogromne podziękowania składamy również wszystkim osobom dobrego serca, które bezinteresownie włączają się w naszą akcję.

Dziękuję. Do zobaczenia za rok.
Sie ma
Anioły WOŚP
Szef Sztabu WOŚP
Bogumił Zielonka