WOŚP 2018

Znane słowa brzmią: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”, dlatego już po raz szesnasty  na terenie naszej gminy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już niemal tradycja, że w jedną z niedziel stycznia odbywa się zbiórka pieniędzy. W tym roku celem  finału było  wyrównanie szans w leczeniu noworodków, przede wszystkim  dostarczenie najnowocześniejszego sprzętu ratującego życie noworodków.

A jak wyglądał 26 Finał WOŚP w naszej gminie?

Tegoroczny Finał rozpoczął się już w sobotę 13 stycznia, odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Zimy na rzecz  WOŚP.  Wystąpiło w nim 16 drużyn z siedmiu gmin. Klasyfikacja końcowa turnieju: 1 miejsce; Galaktyczni, 2 miejsce; CCŚ 3miejsce; Watacha Piaski. W niedzielę natomiast swój turniej rozegrały dzieci na hali sportowej w Świnicach Warckich, wzięło w nim udział 22 adeptów piłki nożnej. Dzieci połączyły zbiórkę pieniędzy wraz z możliwością fajnej zabawy. Koordynatorem turniejów był pan Marcin Gąsiński, którego w organizacji wspomógł pan Maciej Piszczałkowski i Basia Stasiak oraz Rafał Śniegowski. Wszystkim uczestnikom turnieju i osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

W niedzielę kwestowali wolontariusze uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świnicach Warckich oraz uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych i Rehabilitacyjnych ze Stemplewa. Jak co roku po przeprowadzonej zbiórce, niestrudzeni młodzi wolontariusze wraz z opiekunami mogli ogrzać się przy kubku gorącej herbaty i zjeść pyszną zupę ufundowaną przez Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca, w siedzibie sztabu, który stacjonował w Gminnym Ośrodku Kultury. Wolontariusze otrzymali pamiątkowe gadżety.

Popołudniowe spotkanie rozpoczęła swym występem  Orkiestra dęta z OSP  Stemplew, pod przewodnictwem kapelmistrza Grzegorza Stasiaka.  Orkiestra zaprezentowała nam się w  mini recitalu utworów muzycznych. Imprezę uświetniła swym występem,  Schola Effatha  z Chwalborzyc, która rozgrzewała nasze serca pięknym śpiewem. Podczas imprezy odbyła się licytacja okazjonalnych gadżetów i ofiarowanych przedmiotów. W licytacji bardzo aktywnie uczestniczyło wiele osób  i w znacznym stopniu  zwiększyło sumę zebranych pieniędzy na wzniosły  cel akcji. Na koniec odbyło się losowanie głównej nagrody- roweru, szczęśliwym posiadaczem kuponu okazał się być pan Piotr, gratulacje.

Ogółem na terenie gminy Świnice Warckie zebraliśmy na rzecz WOŚP rekordową sumę 10.072,27

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy mieli jakikolwiek udział  w zebraniu tak dużej, rekordowej dla nas kwoty oraz tych, którzy wspomogli organizację imprezy na terenie gminy dlatego też każdemu, kto dołożył do całej akcji nawet symboliczny grosik, czy pomógł w dowolny sposób  – składam WIELKIE DZIĘKI.

Bez Waszego zaangażowania, życzliwości, bezinteresowności nie byłoby takiego wyniku, sukcesu i myślę, że satysfakcji dla nas samych.

Szczególne słowa uznania za zaangażowanie kierujemy członkom Stowarzyszenia Mamy Wielkie Serca, pracownikom Zespołu Placówek Edukacyjno Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie; wolontariuszom z  Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Świnicach Warckich; Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Świnicach Warckich; Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich; Ochotniczej Straży Pożarnej w Stemplewie; Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Świnickiej oraz firmie ELTRANS z Chorzowa

Dziękujemy całemu sztabowi za ogrom społecznej pracy, osobom pomagającym przy liczeniu pieniędzy, wszystkim kwestującym, ich opiekunom, za trud, który włożyli podczas zbierania pieniędzy na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków.