XX Finał WOŚP

STOWARZYSZENIE „ MAMY WIELKIE SERCA”
ZAGRAŁO PO RAZ KOLEJNY W ŚWINICACH WARCKICH

8 stycznia 2012 roku po raz  kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Świnicach Warckich. Tegoroczna zbiórka XX Finału WOŚP, była grana z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Organizatorem naszej Gminnej imprezy było Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” w Świnicach Warckich jak również współorganizatorzy: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie; Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich; Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Świnicach Warckich; Szkoła Podstawowa w Piaskach; Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich; Urząd Gminy w Świnicach Warckich; Ochotnicza Straż Pożarna w Świnicach Warckich; Ochotnicza Straż Pożarna w Stemplewie; Liga Obrony Kraju w Świnicach Warckich, GZEAS w Świnicach Warckich.

Zbiórka pieniędzy ruszyła we wczesnych godzinach rannych. Wolontariusze z gimnazjum wraz z dyrektorem, wyruszyli busem, wypożyczonym przez Urząd Gminy Świnice, w trasę po terenie gminy (Dzierżawy, Grodzisko, Chwalborzyce, Piaski).Wolontariuszom poranną herbatę zasponsorował SOSW Stemplew, do sztabu w GOK dojechaliśmy busem udostępnionym przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stemplewie. Sztab wydał puszki uczniom ze Szkoły Podstawowej Świnicach Warckich, aby najmłodsi wolontariusze, pod opieką nauczycieli, mogli rozpocząć zbiórkę na terenie miejscowości Świnice. Pierwsze pieniądze z puszek do liczenia oddali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Piaskach, następnie wolontariusze z gimnazjum. Na strudzonych wolontariuszy powracających z akcji czekała gorąca zupa ogórkowa przygotowana i ufundowana przez Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca w Świnicach. Członkowie Sztabu zliczali dostarczane puszki przez wolontariuszy. W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich, rozstawiono nagłośnienie udostępnione przez SOSW Stemplew oraz rozwieszono wcześniej przygotowaną dekorację, przygotowano przedmioty do licytacji. Jako ostatni dotarli do sztabu wolontariusze ze SOSW w Stemplewie. Przeprowadzali oni zbiórkę na terenie miejscowości, Wielenin i Stemplewa. Wszystko przebiegało sprawnie. Na początek parada orkiestry dętej OSP ze Stemplewa, pod dyrygenturą kapelmistrza Grzegorza Stasiaka. Godzina 17.30 zespół Wokalny z Gimnazjum „Mała Pozytywka”, z popularnymi utworami śpiewanymi na głosy, pod opieką pani Izabeli Ożadowicz. Godzina 18.00 oczekiwana licytacja przedmiotów zebranych od ofiarodawców i instytucji. Licytowane były również przedmioty przysłane przez WOŚP z Warszawy (koszulka, kubek, kalendarzyk, kalendarz ścienny). Podczas licytacji zlicytowaliśmy wiele atrakcyjnych przedmiotów. Najwyższą sumę uzyskaliśmy za rzeźba naszego regionalnego rzeźbiarza „Muzykanta” – 100 zł, koszulkę WOŚP – 78 zł; Kubek WOŚP – 40 zł, i wiele innych. Wszystkie przedmioty zostały zlicytowane i znalazły nabywców. Około 20.00 światełko do nieba sponsorowane przez Pana Ryszarda Andrysiaka, właściciela firmy „ELTRANS” z Chorzowa.

Na tą chwilę zliczona kwota to ok. 6300,00 zł – to rekordowa kwota jaka do tej pory była zebrana. Mamy nadzieję że zebrane pieniądze przydadzą się na nowoczesny sprzęt dla wcześniaków i ich mama.
Składam serdeczne podziękowania naszej społeczności lokalnej za wyrozumiałość i chęć brania udziału  w takich akcjach.

Do zobaczenia za rok. Sie ma.

Szef Sztabu WOŚP
 Bogumił Zielonka

[nggallery id=82]